in , ,

Komiksowy triumwirat artystyczny. Spotkanie z Sonne, Emi de Clam i PinPinax na Kanale Książkowym [patronat Betoniarki]

30 sierpnia (środa) o godz. 18.00 na Kanale Książkowym odbędzie się lajw z trzema fantastycznymi komiksiarami, które same siebie nazywają triumwiratem komiksowym. Mira „Sonne” Morawska, Emilia „Emi de Clam” Marlewska i Paulina „PinPinax” Matyńka będą gościniami Marty Kosteckiej. Podczas spotkania będzie można zadawać pytania, do czego gorąco zachęcamy!

Wspólna strona dziewczyn: https://sempcomics.carrd.co/

Nasze gościnie to niezależne autorki z Pomorza, które uwielbiają tworzyć ilustrowane historie i dzielić się nimi ze światem. W ich ofercie każdy znajdzie coś dla siebie — od opowieści detektywistycznej z romansem i literackimi opętaniami w tle (Literacka Agencja Detektywistyczna), przez złodziejsko-piracką przygodę w fantastycznym świecie (Cwaniara), po mroczny dramat o ludzkich słabościach w obliczu kusząco-diabelskiej oferty (Komornik dusz).

Emilia „Emi de Clam” Marlewska

Absolwentka Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku, graficzka komputerowa, animatorka zajęć kreatywnych. Zajmuje się edycją graficzną komiksów dla wydawnictwa Hanami. Jest autorką komiksów Cwaniara oraz Goth & Pastel. Prowadzi zajęcia kreatywne z komiksu dla młodzieży. Więcej informacji i linki do webkomiksów znajdziecie na jej stronie oraz FB i Insta.

Paulina „PinPinax” Matyńka

Absolwentka filologii romańskiej i socjologii, niezależna autorka i rysowniczka. Lubi długie, wielowątkowe historie i nie waha się takich tworzyć. Jej przygoda z komiksem zaczęła się w 2018 roku. Odsłona jest jej pierwszą wydaną opowieścią. Znacie ją zapewne z komiksu Literacka Agencja Detektywistyczna — powieści graficznej dla osób, które lubią czytać! Znajdziecie ją na stronie autorskiej, FB i Insta. Wiadomość z ostatniej chwili: za LAD została nominowana do Złotych Kurczaków 2021 w kategoriach: debiut, scenariusz i najlepszy komiks.

Mira „Sonne” Morawska

Autorka niezależnych komiksów w klimacie dramatu, fantasy i horroru. Od najmłodszych lat zafascynowana fantastycznymi historiami, japońskim komiksem i dawną sztuką europejską. Ukończyła historię sztuki i prowadzi zajęcia plastyczne i komiksowe dla dzieci i młodzieży. Znacie ją z komiksów Komornik dusz, Bazylika i The Nightmare. Obecnie pracuje nad pierwszym tomem planowanej serii dark fantasy pt. Moret. Więcej informacji znajdziecie na jej stronie.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

EU Webtoons: Wielki europejski konkurs na webkomiks

Ziemianie [recenzja]