Tomasz Grządziela, laureat IV Konkursu na Stypendium Gildia.pl.
in

V Konkurs na stypendium Gildia.pl

Gildia.pl ogłosiła V edycję na stypendium komiksomiksowe. Pula nagród w wynosi 20 tys. zł, zaś zwycięska aplikacja zostanie nagrodzona kwotą 13 tys. zł.

Efektem pierwszego konkursu jest wydany nakładem Kultury Gniewu komiks Agaty Wawryniuk, Rozmówki polsko-angielskie. W drugiej edycji zwyciężył Sebastian Skrobol z komiksem Quiet Little Melody, wydanym przez Wydawnictwo Komiksowe, w trzeciej Anna Krztoń, której komiks ukaże się nakładem Wydwnictwa Komiksowego w 2018 roku, ostatnią edycję wygrał Tomasz Grządziela, jego Wszechksięga będzie miała premierę w maju.

Termin składania wniosków mija 1 sierpnia 2018 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, oczywiście w 2018 roku.

APLIKACJA KONKURSOWA:
Na aplikację konkursową składa się:

  • minimum 8 gotowych plansz tworzących spójną, logiczną całość w postaci pliku PDF;
  • narracyjny opis całego komiksu w języku polskim w postaci pliku PDF – może być to zarówno scenariusz jak i obszerne, na minimum 1600 znaków streszczenie komiksu. Polecamy obydwie formy, ale nie są wymagane jednocześnie.

Prace mogą zostać dostarczone WYŁĄCZNIE elektronicznie na adres wojtekzk@gildia.pl (tylko w postaci linków do serwerów jak wetransfer czy google drive – nie przyjmowane będą załączniki).

JURY: Decyzją organizatorów jury zostanie ogłoszone 1 marca 2018 roku.

Pozostali laureaci 2, 3 i 4 miejsca otrzymają łącznie 7 tysięcy (4 tys, 2 tys.,1 tys.) na wsparcie procesu tworzenia i ew. wydawania komiksu.

Więcej informacjii szczegółowy regulamin na stronie organizatora.

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

Wykład “Współczesne oblicza superbohaterstwa” [Poznań]

II Pałacowy Uniwersytet Fantastyczny [relacja]