in , ,

Wystawa Pawła Garwola [Wrocław]

Już od 6 kwietnia na ścianach Galerii Tymczasem (pl. Świętojański 1, Wrocław) zobaczymy prace Pawła Garwola, który zaprezentuje premierowo swój najnowszy projekt komiksowy Kino. Wystawa będzie dostępna do 20 maja.

Poza Kinem na wystawie pojawi się jego malarstwo oraz ilustracje do książki Pakuska Olgerda Dziechciarza, w której oczami dziecka pokazane zostają realia polskiego blokowiska na przełomie lat 70/80. Przez pryzmat przeżyć bohatera i jednocześnie autora spojrzymy na ówczesną rzeczywistość. Poza tym do obejrzenia będą plansze komiksowe z publikacji takich jak Odwiedziny, Chwila jak Płomień i Bez Końca. Na wystawie autor zaprezentuje również cykl OK. KOMPUTER – który stanowi graficzny zapis spostrzeżeń zainspirowanych przypadkowo wygenerowanymi przez komputer kompozycjami. Ten zbiór rysunków na płótnie oprawionych w pleksi jest komentarzem Garwola do wszechobecnej mechanizacji i wykluczenia czynnika ludzkiego.

Paweł Garwol – ur. w 1976 r. w Katowicach. Absolwent Opus Art w Sosnowcu. Zajmuje się komiksem, ilustracją, malarstwem i formami przestrzennymi. W roku 2002 otrzymał dyplom z projektowania wizualnego i przestrzennego z wyróżnieniem. Jest autorem, opartego na prozie Romana Lipczyńskiego komiksu „Bez końca” – jednego z najlepiej ocenianych komiksowych debiutów ostatnich lat, oraz jego kontynuacji, wydanego w maju 2013 komiksu „Chwila jak płomień”. Swoje prace prezentował w kraju i zagranicą, na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Autor komiksów: Bez Końca, Chwila jak Płomień, Miasto z widokiem, Jadzia, Odwiedziny.

WERNISAŻ
6 kwietnia o 19:00

WYSTAWA
od 6 kwietnia do 20 maja
w godzinach: pon-pt 10:00 – 20:00 | sob-niedz 10:00 – 18:00
wstęp wolny

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

Nieśmiertelny Iron Fist tom 2. – Siedem Stolic Nieba [recenzja]

Thor – tom 1. – Gromowładna [recenzja]