in , ,

Wystawa “Polski rysunek komiksowy” Piotra Drzewieckiego [Szczecin]

17 października 2018 r. o godz. 15.00 w szczecińskiej Piwnicy Kany odbędzie się otwarcie wystawy Polski rysunek komiksowy Piotra Drzewieckiego.

Piotr Drzewiecki – rysownik i scenarzysta komiksowy. Karykaturzysta, twórca rysunków satyrycznych i filmów rysunkowych. Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Autor i wydawca. Znany z komiksów BOOM, cyklu Czarno na Białym czy Bayki, Drzewiecki jest bardzo wnikliwym obserwatorem. Bezlitośnie obnaża i inteligentnie wyśmiewa naszą rzeczywistość. Nie stroni od purnonsensownego dowcipu. Dynamiczna kreska i rozmach kompozycji udowadniają klasę rysownika.

Wydarzenie zorganizowane jest w ramach obchodów 70-lecia Liceum Plastycznego w Szczecinie, którego Drzewiecki jest absolwentem.

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

Pierwszy teaser nowego “Aladyna” [video]

Waleczni #1 [recenzja]