in , , ,

Zapowiedzi nowych tytułów od wydawnictw mangowych [marzec]

WYDAWNICTWO WANEKO

Wydawnictwo Waneko, podobnie jak w lutym, także i w marcu zapowiedziało wydanie wielu mang – większość z nich to jednotomówki, można jednak wśród zapowiedzi znaleźć również dwutomowe serie. Zachęcamy do zapoznania się z ich tytułami i opisami:

COME ON-A MY HOUSE

Gatunek: komedia, romans, obyczajowy, boys love
Autor: Eitatsu
Liczba tomów: 1
Premiera: czerwiec 2024
Kategoria wiekowa: 14+

Opis fabuły

Kouichi marzy tylko o jednym: świętym spokoju. Godzi dwie prace, w tym jedną w sklepie całodobowym i nie przelewa mu się, ale mimo to jest całkiem zadowolony z takiego życia. Pewnego dnia wpada na ulicy na Reijiego, przystojnego, ale niezbyt sympatycznego stałego klienta, który właśnie ratuje kociątko, i to w samym środku ulewy! Jakimś cudem panowie postanawiają razem zająć się zwierzakiem. Początkowo Kouichi ciągle kłóci się z pyskatym i nieobeznanym ze światem Reijim. Jednak z czasem zaczyna myśleć, że chłopak jest całkiem uroczy… Dobroduszny i krzepki pracujący dorosły oraz bogaty student o trudnym charakterze. Przed Wami romantyczna komedia o kompletnie niedopasowanej parze… i ich kocie!

TAKOPII NO GENZAI (tytuł roboczy: Pierwszy grzech Takopiiego)

Gatunek: dramat, psychologiczny, shounen, obyczajowy, sci-fi
Autor: taizan5
Liczba tomów: 1 (wydanie 2w1)
Premiera: czerwiec 2024
Kategoria wiekowa: 16+

Opis fabuły

Na ziemię przybywa szerzący radość we wszechświecie kosmita Takopii. W tym wspaniałym celu ma pomóc mu Shizuka, dziewczynka, której codzienność nie należy do kolorowych. Kosmita stara się przywrócić uśmiech na jej twarzy, jednak nie ma pojęcia jak tego dokonać. Jakiego grzechu dopuści się Takopii, który pragnie jedynie wszystkich uszczęśliwić?

TELEWORK YOTABANASHI (tytuł roboczy: Historyjka o pracy zdalnej)

Gatunek: komedia, romans, seinen, obyczajowy
Autor: Yamada Kintetsu
Liczba tomów: 1
Premiera: sierpień 2024
Kategoria wiekowa: 16+

Opis fabuły

„Czarna korporacja” lub „czarny biznes” to japońskie określenie systemu zatrudnienia opartego na wyzysku. W Japonii zazwyczaj „czarne firmy” wyzyskują pracowników biurowych. Nokoru Mitsuhashi, inżynier systemowy pracujący dla czarnej korporacji, poprawił jakość swojego życia od kiedy przeszedł na pracę zdalną. Korzystając z przyrostu sił i czasu postanowił zająć się swoim mieszkaniem i balkonem, dzięki czemu poznaje sąsiadkę – Natsu Izumi. Natsu szybko staje się w życiu Nokoru kimś bardzo ważnym.

EIZEN KARUKAYA KAIITAN (tytuł roboczy: Dziwne opowieści konserwatora z Karukayi)

Gatunek: horror, shounen, tajemnica, zjawiska nadprzyrodzone
Autor: Kazue Kato, Fuyumi Ono
Liczba tomów: 1
Premiera: październik
Kategoria wiekowa: 16+

Opis fabuły

Obana to niesamowity i jedyny w swoim rodzaju fachowiec. Zatopcie się w przyprawiającej o dreszcze historii od Kazue Kato (Ao no Exorcist) i Fuyumi Ono (Shiki) o tym, jak pewien konserwator naprawiał domy i rozwiązywał zagadki zjawisk paranormalnych je nawiedzające.

SHIKA NO OU: YUNA TO YAKUSOKU NO TABI (tytuł roboczy: Król jeleni – Podróż obiecana Yunie)

Gatunek: seinen, fantastyka, tajemnica, akcja, przygoda
Autor: Tarou Sekiguchi, Nahoko Uehashi
Liczba tomów: 1 (wydanie 2w1)
Premiera: grudzień 2024
Kategoria wiekowa: 16+

Opis fabuły

Van jest żołnierzem, który został wzięty do niewoli i przewieziony do ciężkich robót w kopalni soli. Pewnego dnia sfora dzikich psów atakuje niewolników i strażników zostawiając przy życiu tylko Vana i małą dziewczynkę Yunę. Mężczyzna ma nadzieję zapewnić im obojgu spokojne życie, jednak okazuje się, że sfora psów panoszy się w całym królestwie roznosząc śmiertelną zarazę. Na domiar złego Van i Yuna znajdą się w centrum konfliktu większego niż jakikolwiek inny, jaki świat kiedykolwiek widział.

AZAMI NO SHIRO NO MAJO (tytuł roboczy: Wiedźma z Zamku Ostów)

Gatunek: dramat, fantasy, romans, josei, zjawiska nadprzyrodzone
Autor: John Tarachine
Liczba tomów: 4
Premiera: maj 2024

Opis fabuły

Edynburg, Szkocja. Samotnie prowadząca niemagiczny sklep Marie Blackwood jest wiedźmą, która opanowała „magię” negocjacji z „duchami” tworzącymi świat. Ludzie kościoła w Londynie przyprowadzają do niej chłopca, który ma zostać jej uczniem. Okazuje się jednak, że chłopak jest wyjątkowo niebezpieczny… Czy Marie przyjmie niezwykłego podopiecznego pod swoje skrzydła? I jakie zdanie mają o tym zaprzyjaźnione z nią duchy?

DARLING! (artbook)

Autor: Meguru Hinohara
Liczba tomów: 1
Premiera: kwiecień 2024

W Artbooku “Darling! Meguru Hinohara Illustrations” znajdziecie ilustracje z serii “Therapy Game”, “Secret XXX” oraz “Boskie Łuski”.

KI NI NATTERU HITO GA OTOKO JANAKATTA (tytuł roboczy: Chłopak, który jej się spodobał wcale nie jest chłopakiem)

Gatunek: komedia, romans, girls love
Autor: Sumiko Arai
Liczba tomów: 2+
Premiera: czerwiec 2024

Opis fabuły

Licealistka Aya Oosawa mimo bardzo modnego i kobiecego wyglądu lubi ciężkie brzmienia. Pewnego dnia odwiedza mały sklep muzyczny i z miejsca zakochuje się w sprzedawcy, który ma ciemne włosy, piercing w uszach, nosi bluzę z kapturem, maskę! Na jego widok serce Ayi bije szybciej, a w jej brzuchu szaleją motylki! Dziewczyna nie wie jednak, że to tak naprawdę dziewczyna, a w dodatku jej koleżanka z klasy, kujonka Mitsuki Koga! Ta, widząc, że Aya jej nie poznaje, nie ujawnia swej tożsamości. Chce zobaczyć, jak potoczy się ich pozaszkolna relacja. Jak zareaguje Aya, gdy dowie się, że jej sympatia tak naprawdę nie jest chłopcem?

YUNAGI NO MACHI SAKURA NO KUNI (tytuł roboczy: Miasto wieczornego spokoju, kraj kwitnącej wiśni)

Gatunek: historyczny, dramat, psychologiczny, obyczajowy, seinen
Autor: Fumiyo Kouno
Liczba tomów: 1
Premiera: czerwiec 2024

Opis fabuły

Hiroszima, rok 1955. Dziesięć lat po tym, jak miasto pochłonął palący błysk światła. Młoda kobieta, Minami Hirano, nadal stara się poradzić sobie z traumą, jakiej doznała ona i inni ocaleli mieszkańcy. Bomba atomowa spustoszyła i na zawsze zmieniła jej życie. Czy powrót do rzeczywistości po tak strasznych przeżyciach jest możliwy?

KONO SEKAI NO KATATSUMI NI (tytuł roboczy: W tym zakątku świata)

Gatunek: historyczny, dramat, psychologiczny, obyczajowy, seinen
Autor: Fumiyo Kouno
Liczba tomów: 2
Premiera: wrzesień 2024

Opis fabuły

Suzu Urano to niewinna i dobroduszna dziewczyna, która uwielbia rysować. Wychodzi za praktycznie nieznajomego mężczyznę i zamieszkuje z nową rodziną nieopodal Hiroszimy. Mimo początkowych trudności szybko przyzwyczaja się do nowego życia, ale II Wojna Światowa poddaje ją wielkiej próbie… Manga przedstawia okres od 1933 roku do końca Wojny, kiedy spokojna codzienność stopniowo ustępuje miejsca trudnym i bezlitosnym warunkom. Konflikt zbrojny ostatecznie dociera do brzegów Japonii i na “podwórko” Suzu, która będzie musiała przezwyciężyć nieuniknione cierpienie i stratę, jednocześnie utrzymując przy życiu siebie i tych, których pokocha.

WYDAWNICTWO DANGO

Wydawnictwo Dango zapowiedziało wydanie w tym roku kolejnych czterech jednotomówek:

HENYOKU NO DROPS (tytuł roboczy: Spadające krople)

Gatunek: fantasy, romans, szkolne życie
Autor: sora
Liczba tomów: 1
Premiera: lipiec

Opis fabuły

Rok 3015. W drodze ewolucji ludzie zaczęli latać – poza jedną osobą… Tsubasa Shinkai jest „Kroplą” – człowiekiem starej generacji, który nie potrafi fruwać, co naraża ją na wykluczenie. Dziewczyna pragnie zostawić za sobą żałosną przeszłość i całkowicie odmienić swoje życie. Jednak gdy pierwszego dnia po przeniesieniu się do nowej szkoły jej wstydliwy sekret poznaje Ren Takatsuki – również nowy uczeń – okazuje się, że przypadłość Tsubasy wcale nie musi wiązać się z samotnością…

I LOVE YOU DE MOYASHITE MISETE (tytuł roboczy: Miłosna ucieczka z show-biznesu)

Gatunek: komedia, romans
Autor: Chicken
Liczba tomów: 1
Premiera: wrzesień 2024

Opis fabuły

Mairu, ciekawska i wesoła licealistka z Osaki przeprowadza się do Tokio, żeby zaopiekować się babcią. Pewnego dnia przyłapuje młodego chłopaka na kradzieży w sklepie i postanawia przemówić mu do rozsądku. Okazuje się, że złapała na gorącym uczynku samego Shu Kitano, popularnego młodego aktora. Chłopak proponuje Mairu, żeby została jego dziewczyną „na pokaz” – chce wywołać skandal, żeby mieć pretekst do zakończenia kariery. Ucieczka ze szponów świata show-biznesu nie będzie łatwa, ale na pewno wywoła u was niejeden uśmiech.

MARE NO BAKEGITSUNE (tytuł roboczy: Mare i jej lisek)

Gatunek: komedia, fantasy, historyczny, supermoce
Autor: Tamaki Nariko
Liczba tomów: 1
Premiera: październik 2024

Opis fabuły

Mare została porzucona w lesie jako mała dziewczynka. Tam znalazł ją Nibi, lisi demon, który postanowił ją przygarnąć. Choć sam potrafi przyjąć ludzką postać, Nibi upiera się, że nie znosi ludzi i jest chorobliwie zaborczy, gdy Mare wychodzi z domu załatwiać sprawunki. Porywczy i zawzięty Nibi oraz wrażliwa i beztroska Mare – choć tak bardzo się różnią, nie mogą bez siebie żyć. Jakie wyzwania czekają ich w świecie, gdzie zwykłe, codzienne życie przeplata się z japońskim folklorem?

WHITE LIAR

Gatunek: drama, romans, okruchy życia, boys love
Autor: Tomo Serizawa
Liczba tomów: 1
Premiera: czerwiec 2024

Opis fabuły

Zaliczywszy w życiu zbyt wiele miłosnych wzlotów i upadków, 28-letni fryzjer Kei Shiraishi postanawia nigdy więcej się nie zakochać. Udaje mu się to… do czasu, gdy na jego drodze staje Taiga Jinnouchi, aktor desperacko potrzebujący wizerunkowej metamorfozy! To, co miało być tylko jednorazową profesjonalną usługą, szybko przeradza się w coś więcej i nabiera rumieńców…

WYDAWNICTWO KOTORI

Wydawnictwo Kotori zapowiedziało z kolei w marcu wydanie poniższego tytułu:

SKIP TO LOAFER (tytuł roboczy: Skip & Loafer)

Gatunek: seinen, romans, komedia
Autor: Misaki Takamatsu
Liczba tomów: 9+
Premiera: maj 2024

Opis fabuły

Mitsumi Iwakura przenosi się do Tokio z małego miasteczka, by rozpocząć naukę w liceum. Tym samym wprowadza w życie pierwszy etap swojego idealnego planu na przyszłość. I choć zderzenie z nową rzeczywistością nie do końca wygląda tak, jak sobie to wyobrażała, jej pozytywne podejście do życia i nieprzebrane pokłady optymizmu sprawiają, że nieświadomie zaraża szczęściem wszystkich dookoła.

„The Werewolf by Night” [Z półki zdjęte]

Zapowiedzi mangowe – kwiecień 2024