in , , ,

Hunter x Hunter, Yu Yu Hakusho i Ishuzoku Reviewers

czyli zapowiedzi nowych tytułów na polskim rynku mangowym

Wydawnictwa Waneko, JPF oraz Studio JG zapowiedziało na swoich stronach internetowych plany wydania nowych tytułów mang, którymi będą kolejno: Hunter x Hunter, Yu Yu Hakusho i Ishuzoku Reviewers. Na szczególną uwagę zasługuje pierwsza z nich, Hunter x Hunter autorstwa Yoshihira Togashiego, która pomimo tego że zaczęła być wydawana w Japonii w 1998 roku nadal, nie została zakończona (obecnie ma 37 tomów). Ten sam autor w latach 1990-1994 wydał także drugą z zapowiedzianych mang, Yu Yu Hakusho, która zostanie wydana w Polsce w 15 tomach. Trzeci z tytułów, Ishuzoku Reviewers Amahary Mashy, jest w porównaniu z dwoma poprzednimi stosunkowo nowym tytułem – jej pierwszy tom pojawił sie na japońskim rynku wydawniczym w 2016 roku i posiada obecnie 8 tomów.

HUNTER x HUNTER

Gatunek/tematyka: akcja, komedia, przygoda, dramat, fantasy, psychologiczny, shounen
Autor: Yoshihiro Togashi
Liczba tomów w Japonii: 37, nadal powstaje
Sposób wydania: format standardowy, obwoluta
Tryb wydawniczy: co 1,5 miesiąca
Premiera: 15 maja 2023
Cena: 24,99 zł

Opis fabuły

Tytuł Łowcy daje możliwości zdobycia wielkich bogactw, sławy, dostępu do tajnych informacji i działania niemalże ponad granicami prawa. Jednak żeby go zdobyć, trzeba zdać egzamin i uzyskać licencję. A stawka jest wysoka, ponieważ pozwala ona na wizytę w większości krajów, które normalnie są niedostępne. Zapewnia również jej posiadaczowi darmowy dostęp do niemalże wszystkich usług publicznych!

Gon to dwunastolatek mieszkający na niewielkiej wysepce. Dowiaduje się, że jego ojciec był Łowcą i pragnie go poznać, żeby pójść w jego ślady. Podczas niezwykle niebezpiecznego egzaminu sprawdzającego umiejętności przyszłych Łowców, Gon poznaje trójkę towarzyszy. Każdy z nich chce tego samego, ale z innego powodu.

YU YU HAKUSHO (tytuł będzie przetłumaczony np. Duchowe akta)

Gatunek/tematyka: akcja, komedia, nadprzyrodzone, fantasy, sztuki walki, szkolna
Autor: Yoshihiro Togashi
Liczba tomów w Japonii: 15
Sposób wydania: format A5, obwoluta lub TWARDA OPRAWA (twarda oprawa tylko w pre-order)
Tryb wydawniczy: co 3 miesiące
Premiera: czerwiec 2023
Cena: 54,60 zł

Opis fabuły

Manga opowiada historię Yusuke Urameshiego, nastoletniego przestępcy, który zostaje potrącony i zabity przez samochód podczas próby ratowania dziecka. Yusuke zostaje wskrzeszony i mianowany „Detektywem Zaświatów”, przez co musi badać różne sprawy dotyczące demonów i zjaw w świecie ludzi.

ISHUZOKU REVIEWERS

Gatunek/tematyka: shonen, ecchi, komedia, fantasy
Autor: Amahara Masha
Liczba tomów w Japonii: 8, nadal powstaje
Sposób wydania: B6+
Premiera: lipiec 2023 (przedpremiera na Pyrkonie)
Cena: 26,99 zł
Kategoria wiekowa: 18+

Opis fabuły

Oto świat, w którym obok siebie żyją ludzie i elfy, wróżki i hybrydy, anioły i demony – do wyboru, do koloru! W tej międzygatunkowej rzeczywistości nie może oczywiście zabraknąć wszelkiego rodzaju… domów uciech! Jednak gdzie zakosztować słodkiej rozkoszy, gdy wybór jest tak ogromny? Na to pytanie odpowiedzą nasi wyjątkowi recenzenci, którym niestraszna żadna erotyczna przygoda! Szykujcie się na pikantną jazdę bez trzymanki, bo tutaj każde zbliżenie podlega ocenie!

źródło: oficjalne strony wydawnictw

Crunchyroll The Anime Awards [głosowanie]

Kicia Kocia. Wiosna!