in , , ,

Zapowiedzi nowych tytułów od wydawnictw mangowych [październik-styczeń]

WYDAWNICTWO JPF

W ciągu trzech ostatnich miesięcy minionego roku, wydawnictwo J.P.Fantastica zapowiedziało wydanie dwóch tytułów autora takich mang jak Blame! czy też NOiSE. Są to:

ABARA (reedycja w nowym formacie)

Gatunek: akcja, sci-fi, supernatural
Autor: Tsutomu Nihei
Liczba tomów: 1
Premiera: 2024

Opis fabuły

Świat przyszłości. Miasto, nad którym górują dwie ogromne, tajemnicze bryły, znajdujące się tam tak długo, że wielu mieszkańców uznaje je za naturalne wytwory skorupy ziemskiej. Pewnego dnia jeden z obywateli zmienia się w budzącego grozę potwora. Incydent zapoczątkowuje serię niepokojących zjawisk, która może okazać się brzemienna w skutkach. Oto bowiem po wielu latach ponownie pojawiły się przerażające “białe pustelniaki”… Kim jest tajemniczy Denji Kudou? Dlaczego przemienia się w chronioną groteskowym pancerzem istotę, podobną do tych, z którymi przyszło mu walczyć? Czy to jemu będzie pisane położyć kres serii objawieńców? Czy będzie jedynie trybem w historii przytłaczającego, pełnego symboli świata przyszłości, stworzonego przez Tsutomu Niheia?

BIOMEGA

Gatunek: akcja, horror, sci-fi
Autor: Tsutomu Nihei
Liczba tomów: 3
Premiera: 2024

Opis fabuły

W tej przerażającej wizji przyszłości Tsutomu Niheia, wirus N5S rozprzestrzenił się po ziemi, zamieniając większość populacji w stworzenia przypominające żywe trupy. Agent Toha – Zoichi Kanoe, z pomocą komputerowej sztucznej inteligencji Fuyu, wbudowanej w jego motocykl, poszukuje klucza do wybawienia ludzkości. Przygotuj się na niesamowitą podróż – na świat BIOMEGA, gdzie surrealistyczne krajobrazy i walka z wypaczającym umysł złem są na porządku dziennym.

WYDAWNICTWO WANEKO

Wydawnictwo Waneko z kolei zapowiedziało w zeszłym roku wydanie wielu mang różnych autorów, których tytuły i opisy możecie znaleźć poniżej:

TOKYO REVENGERS SO YOUNG + STAY GOLD

Gatunek: akcja, dramat, tajemnica, romans, shounen, supernatural
Autor: Ken Wakui
Liczba tomów: 2
Premiera So young: styczeń 2024 – już w sprzedaży!
Premiera Stay gold: marzec 2024

Opis fabuły

Oto przed Wami historie koncentrujące się na przeszłości członków gangu Tokyo Manji. To łącznie 14 rozdziałów w pełnym kolorze! Tom So Young to zebrane rozdziały, które ukazały się już wcześniej w głównej historii, natomiast Stay Gold zawiera zupełnie nowe historie!

TOKYO REVENGERS – KEISUKE BAJI KARA NO TEGAMI (tytuł roboczy: Tokyo Revengers – List od Keisuke Bajiego)

Gatunek: akcja, dramat, tajemnica, romans, shounen, supernatural
Autor: Ken Wakui, Yukinori Natsukawaguchi
Liczba tomów: 4+
Premiera: maj 2024

Opis fabuły

Chifuyu nie może pogodzić się ze śmiercią Bajiego. Gdy odwiedza grób przyjaciela, matka Keisuke wręcza mu list datowany na 30 października 2005. Oto opowieść o relacji Keisuke Bajiego i Chifuyu Matsuno od dnia, w którym się poznali, aż do „Krwawego Halloween”.

HOSAKA-SAN TO MIYOSHI-KUN (tytuł roboczy: Hosaka i Miyoshi)

Gatunek: dramat, komedia, romans, obyczajowy, boys love, 18+
Autor: Scarlet Beriko
Liczba tomów: 1 (wydanie 2w1)
Premiera: grudzień 2023 – już w sprzedaży!

Opis fabuły

Przygotowujący się do egzaminów na studia Miyoshi nawiązuje relację ze starszym od siebie projektantem mody Hosaką. Chłopak nie potrafi określić, kim tak naprawdę dla siebie są ani jakie uczucia żywi do tego mężczyzny. Gdy Hosaka żartuje sobie z przyszłego studenta, ten poprzysięga zemstę. Najpierw jednak musi znaleźć słaby punkt przeciwnika, a nie ma na to lepszego sposobu niż wnikliwa obserwacja… Czy dzięki temu chłopak zdoła zrozumieć samego siebie i uczucia kłębiące się w swoim sercu?

KUCHI GA SAKETEMO KIMI NI WA (tytuł roboczy: Nawet jeśli rozetniesz mi usta…)

Gatunek: komedia, romans, dramat, obyczajowy, miejskie legendy, tajemnica, shounen
Autor: Akari Kajimoto
Liczba tomów: 10+
Premiera: styczeń 2024 – już w sprzedaży!

Opis fabuły

Kuchisake onna to straszydło wywodzące się z miejskich legend. Jej usta są rozcięte od ucha do ucha, a kiedy spotkasz ją na swojej drodze, zadaje tylko jedno pytanie: „Czy jestem piękna?”. Miroku zaczyna powoli zacierać się w ludzkiej pamięci, co bardzo ją osłabia i zagraża jej istnieniu. By temu zapobiec, postanawia poślubić Kouichiego – członka niezwykłej rodziny Sano. I choć ich umowa ma służyć jedynie przywróceniu Miroku jej dawnej mocy, to z jakiegoś powodu Kouichi bardzo cieszy się z nowej narzeczonej! Czy dziewczynie uda się przywrócić swojej legendzie dawną chwałę? I jak potoczą się jej losy w domu Sano?

ANOTHER (light novel)

Gatunek: horror, tajemnica, wątki nadprzyrodzone
Autor: Yukito Ayatsuji
Liczba tomów: 1 (wydanie 2w1)
Premiera: luty 2024

Opis fabuły

Gimnazjalista Koichi Sakakibara jest synem wybitnego naukowca, który po śmierci żony rzuca się w wir pracy i nieco zaniedbuje obowiązki rodzicielskie. Gdy ojciec wyjeżdża służbowo do Indii, chłopak przenosi się do prowincjonalnej Yomiyamy, gdzie mieszkają jego dziadkowie i ciotka. Trafia do nowej szkoły, o której krążą niesamowite opowieści. Podobno na jego klasie ciąży klątwa, której ofiary giną tragiczną śmiercią. Plotki nie robią na nim większego wrażenia, Koichi po prostu nie wierzy w zjawiska nadprzyrodzone. Wśród nowych kolegów z klasy wyróżnia się szczególnie postać nieco tajemniczej Mei Misaki. Co dziwne, nikt poza bohaterem zdaje się jej nie zauważać.

AKU NO HANA (tytuł roboczy: Kwiaty zła)

Gatunek: dramat, obyczajowy, psychologiczny, romans, shounen
Autor: Shuzo Oshimi
Liczba tomów: 5 (tom 1: wydanie 3w1, kolejne tomy: wydanie 2w1)
Premiera: luty 2024

Opis fabuły

Takao Kasuga to mol książkowy, a jego ulubioną pozycją jest tomik poezji Baudelaire’a pod tytułem „Kwiaty zła”. Wrażliwy chłopak nie wybija się szczególnie na tle rówieśników. I choć jest zauroczony swoją koleżanką z klasy, piękną Saeki Nanako, nic nie robi z tym uczuciem. Pewnego dnia pod wpływem impulsu i nadarzającej się okazji kradnie strój gimnastyczny Saeki! Klasę obiega plotka o zboczeńcu przywłaszczającym sobie garderobę dziewcząt. Przytłoczony rozterkami moralnymi oraz wyrzutami sumienia Takao postanawia zapomnieć o całej sprawie. Nie będzie mu to jednak dane. Nakamura, klasowa dziwaczka i outsiderka była świadkiem niecnego występku! I choć obiecuje dochować tajemnicy, to jednak wszystko ma swoją cenę… Takao wkracza w skąpany w szaleństwie, pełny brudnej szarości, mrocznej czerni i łagodnej bieli świat. Dokąd zaprowadzi go relacja z niestabilną Nakamurą? Czy jego krucha psychika jest gotowa na nadchodzące zmiany?

BUNGOU STRAY DOGS ANOTHER STORY: YUKITO AYATSUJI VS. NATSUHIKO KYOUGOKU

Gatunek: akcja, dramat, tajemnica, zdolności nadprzyrodzone, seinen
Autor: Oyoyo, Kafka Asagiri
Liczba tomów: 2+
Premiera: luty 2024

Opis fabuły

Yukito Ayatsuji to detektyw i zarazem posiadacz szczególnie niebezpiecznej zdolności. Z tego powodu Wydział do Spraw Uzdolnionych wysłał agentkę, Mizuki Tsujimurę, by go nadzorowała. Sęk w tym, że to kompletna nowicjuszka. Rząd zleca im rozwiązanie tajemnicy zagadkowych morderstw, które staje się początkiem walki na śmierć i życie.

MIECZ ZABÓJCY DEMONÓW – KIMETSU NO YAIBA – OGROM CZASU (artbook)

Autor: Koyoharu Gotouge
Liczba tomów: 1
Premiera: styczeń 2024 – już w sprzedaży!

TENGOKU DAIMAKYOU (tytuł roboczy: Złudne Niebo)

Gatunek: akcja, dramat, psychologiczny, horror, tajemnica, seinen
Autor: Masakazu Ishiguro
Liczba tomów: 10+
Premiera: marzec 2024

Opis fabuły

W instytucie przypominającym nowoczesny sierociniec wychowuje się grupa niezwykłych dzieci. Szczęśliwe maluchy nigdy nie opuściły tego miejsca i nie wiedzą, jak wygląda rzeczywistość za bezpiecznymi murami placówki. W świecie zewnętrznym Kiruko oraz Maru szukają „Nieba”, gdzie chłopak ma spotkać kogoś, kto wygląda jak on. Plan okazuje się nie być taki łatwy do zrealizowania, gdy wokół niedobitki ludzi próbują jakoś przetrwać, a wszędzie panoszą się krwiożercze bestie.

Dodatkowo wydawnictwo Waneko zapowiedziało wydanie w styczniu następujących tytułów:

ONE WEEK FAMILY

Gatunek: dramat, romans, obyczajowy, boys love
Autor: Yatsuhashi
Liczba tomów: 1
Premiera: marzec 2024

Opis fabuły

Młody aktor, Ren Fujimaru, ma jedną wadę: nie radzi sobie w kontaktach z dziećmi. By pokonać tę słabość, za radą swojego menedżera przez tydzień ma gościć w swoim domu Yuu, chłopca, z którym już niedługo ma zagrać w jednym filmie! Mało tego, już pierwszego dnia przed Renem pojawia się Kei, menedżer Yuu, a zarazem były aktor dziecięcy… Ten sam, który niegdyś zainspirował Rena do wkroczenia w świat show biznesu! Zaledwie siedem dni pod jednym dachem wywróci życie tej trójki do góry nogami!

ADOU

Gatunek: akcja, dramat, sci-fi, seinen
Autor: Yaku Amano
Liczba tomów: 8+
Premiera: marzec 2024

Opis fabuły

Przyszłość. Japonia przyjęła imigrantów i stała się tyglem kulturowym. Pewnego dnia 19-letnia Riko Saeki, znana ze swojej szczerości i zmieniania co chwilę pracy, ratuje Eighta, chłopca, który prawie padł ofiarą wypadku drogowego. Dziewczyna próbuje dowiedzieć się czegoś o dziecku, ale nawet policja nie może jej w tym pomóc. Nagle chłopca ostrą amunicją ostrzeliwuje wojsko, a on stawia im czoło ukazując Riko swoje niezwykłe zdolności. Dziewczyna postanawia mu pomóc.

KAKEGURUI TWIN

Gatunek: akcja, dramat, psychologiczny, tajemnica, shounen
Autor: Homura Kawamoto, Kei Saiki
Liczba tomów: 14
Premiera: marzec 2024

Opis fabuły

Rok przed tym, jak do prywatnej Akademii Hyakkao dołączyła czarnowłosa piękność Yumeko Jabami, honorową uczennicą została tam Mary Saotome, dziewczyna z przeciętnej rodziny. Ta akademia to szkoła, gdzie kształcą się uczniowie wywodzący się z politycznej i finansowej elity, ale szkolna hierarchia ustalana jest za pomocą systemu opartego na hazardzie. Osiągnięcia naukowe i sportowe nie mają tu znaczenia – liczą się tylko umiejętności potrzebne do gry. Uczniowie, którzy z powodu hazardu popadną w długi, spadają na społeczne dno i zyskują status „zwierzątka”. Jak w szkole rządzącej się takimi nietypowymi zasadami poradzi sobie Mary Saotome?

TENGEN TOPPA GURREN LAGANN (tytuł roboczy: Przebijający niebo Gurren Lagann)

Gatunek: akcja, przygoda, dramat, komedia, romans, mecha, sci-fi, shounen
Autor: Gainax, Kazuki Nakashima, Kotarou Mori
Liczba tomów: 10
Premiera: marzec 2024

Opis fabuły

Oto historia bohatera, który jeszcze nie wie, co szykuje dla niego los… W odległej przyszłości populacja od wieków żyje względnie spokojnie pod ziemią. Ludzkości zagrażają jednak trzęsienia i osunięcia ziemi. W wiosce Giha od pokoleń nic się nie zmienia. Kopacze drążą kolejne tunele, hodowcy zajmują się wieprzokretami, szef osady pilnuje porządku a widmo śmierci pod gruzowiskiem wisi nad każdym. Tutaj nagrodą dla najwytrwalszych są kotlety pieczone przez samego herszta. Spośród robotników szczególnie wyróżnia się Simon, który pewnego dnia znajduje niezwykły kamień pulsujący światłem w mrokach tunelu, oświetlając wielką twarz. Chłopak nie wie jeszcze jak wielkie zmiany zajdą w życiu jego i Kaminy, z którym się przyjaźni. Nieśmiały i naiwny Simon oraz charyzmatyczny i odważny Kamina wierzą, że nad ich głowami istnienieje „świat na powierzchni” i postanawiają zdobyć go dla ludzkości!

WYDAWNICTWO STUDIO JG

Wydawnictwo Studio JG na chwilę obecną planuje wydać w tym roku kalendarzowym następujące tytuły:

ELDEN RING (artbook)

Liczba tomów: 2
Format: A4
Premiera: grudzień 2023 – już w sprzedaży!

„Elden Ring: Artbook” to dwutomowy, w pełni kolorowy album przedstawiający świat gry oraz jej mieszkańców, przygotowany w dużym formacie oraz twardej oprawie. Sięgając po to wydanie, będziecie mogli przyjrzeć się jak powstawały koncepty lokacji i projekty postaci, a także z bliska zbadać każdy element ekwipunku wykorzystany w grze.

Pierwsza część zbioru zawiera najważniejsze grafiki znane z openingu do gry i materiałów promocyjnych. Oprócz tego, w jego skład wchodzą grafiki koncepcyjne, ukazujące proces tworzenia olbrzymiego otwartego świata i klaustrofobicznych podziemi, dokładne plansze wszystkich lokacji wraz z rekwizytami, a także szczegółowe projekty bohaterów oraz ich pancerzy i zbroi.

Część druga wydania zawiera projekty wszystkich przeciwników występujących w grze – zarówno tych mniej znaczących, jak i najpotężniejszych bossów. W środku znajdą się również grafiki koncepcyjne broni oraz niezliczonych przedmiotów dostępnych w grze.

HAISHA-SAN, ATATTEMASU!

Gatunek: komedia, gender bender, romans
Autor: Shou Yamazaki
Liczba tomów: 8
Premiera: kwiecień 2024

Opis fabuły

Takuma Kurosumi sieje postrach w przestępczym półświatku i jedynie nieliczni wiedzą, że ten groźny yakuza… boi się kobiet! Aby przezwyciężyć swoją słabość, mężczyzna idzie na odkładaną od dawna wizytę dentystyczną, gdzie staje twarzą w twarz z Tomori Shirayuki. Piękna dentystka, opacznie interpretując jego zachowanie jako lęk przed zabiegiem, nakreśla mu skutki próchnicy przy pomocy szokującej metafory. Jej nietypowe podejście i stanowcza postawa robią na Kurosumim ogromne wrażenie. Jednak mężczyzna nawet nie podejrzewa, jak duży sekret skrywa pani doktor…

ZNIEWOLONY KSIĄŻĘ: TRYLOGIA (książka, nowe wydanie)

Gatunek: boys love, fantastyka, przygodowy
Autor: C.S. Pacat
Liczba tomów: 3
Format: B5
Premiera: kwiecień 2024

Opis fabuły

Po śmierci króla Akielos prawowity następca tronu, książę Damen, zostaje pojmany i wtrącony do lochu. Jego przyrodni brat pozbawia go tożsamości i wysyła jako niewolnika do haremu księcia wrogiego kraju. Od tego momentu Damen szuka sposobu, by przeżyć na dworze, gdzie toczy się podstępna walka o władzę, w którą zostaje mimowolnie wplątany. Niegdyś potężny wojownik, teraz obdarty z godności niewolnik sprzymierza się z największym wrogiem – swoim nowym panem. Książę Laurent jest jednak równie urodziwy, co wyrachowany, a przede wszystkim… śmiertelnie niebezpieczny! Jedno jest pewne – tożsamość Damena musi pozostać tajemnicą. W końcu ten, którego pomocy potrzebuje, ma najwięcej powodów, by go nienawidzić…

ZNIEWOLONY KSIĄŻĘ: OPOWIADANIA (książka)

Gatunek: boys love, fantastyka, przygodowy
Autor: C.S. Pacat
Liczba tomów: 1
Format: B5
Premiera: kwiecień 2024

Opis fabuły

Po wielu trudach Damen i Laurent zajęli swoje prawowite miejsca na tronach Akielos i Vere. Jednak na tym ich historia się nie kończy. W czasach pokoju muszą zmierzyć się zarówno z przeciwnikami politycznymi, jak i z trudną przeszłością, która ich łączy. Czy zdołają odnaleźć szczęście i zbudować razem wspólną przyszłość? Historia naszych bohaterów przeplata się także z losami innych znanych nam postaci. Poznajcie perspektywę nałożnika Ancela, przyjrzyjcie się z bliska romansowi kapitana straży Jorda i arystokraty Aimerica, a następnie weźcie udział w podróży kupca Charlesa, któremu towarzyszyć będą Laurent i Damen. Oto niezwykła mozaika opowieści wzbogacających świat „Zniewolonego księcia”.

OCTAVE

Gatunek: seinen, yuri, romans, dramat
Autor: Haru Akiyama
Liczba tomów: 3 (wydanie 2w1)
Premiera: lipiec 2024
Kategoria wiekowa: 18+

Opis fabuły

Yukino Miyashita zawsze chciała zostać idolką. Niestety show-biznes okazał się o wiele okrutniejszy, niż przypuszczała – jej zespół szybko się rozpadł, a ona wróciła do dawnego życia. Nieustannie dręczona plotkami i złośliwymi komentarzami ze strony otoczenia postanawia zacząć wszystko od nowa. W wieku osiemnastu lat przenosi się do Tokio, gdzie poznaje kilka lat starszą Setsuko Iwai, która niegdyś również realizowała się w branży muzycznej. Kobiety szybko wdają się w romans, jednak to sprawia, że Yukino czuje się jeszcze bardziej zagubiona. Czy niespełnione marzenie o uwielbieniu przez tłumy może zostać zastąpione przez uczucie do jednej osoby?

W styczniu zapowiedziało również wydanie takich mang jak:

MEGUMI TO TSUGUMI

Gatunek: yaoi, omegaverse, komedia
Autor: Mitsuru Si
Liczba tomów: 5+
Premiera: sierpień 2024
Kategoria wiekowa: 18+

Opis fabuły

Kiedy alfa Megumi usłyszał, że uzbrojony w stalową rurkę zamaskowany osobnik pobił jego kolegów, postanowił własnoręcznie wymierzyć sprawiedliwość. Szybko okazało się, że oprawcą jest Tsugumi Yamada, wojowniczo nastawiony chuligan o twarzy mordercy. Bójka wisi w powietrzu, ale… nie tylko ona! Niespodziewanie od Tsugumiego zaczyna dochodzić zapach pełen feromonów charakterystycznych dla omegi. W dodatku winowajca nawet nie zamierza ukrywać faktu, że właśnie przechodzi ruję Kim jest omega, który odważył się szukać zaczepki w tak wrażliwym stanie, a zamiast supresantów wystarcza mu… żelazna siła woli?!

ORI NO NAKA NO SOLOIST

Gatunek: shonen, akcja, science fiction, dramat, dystopia
Autor: Shiro Moriya
Liczba tomów: 3
Premiera: kwiecień 2024

Opis fabuły

Miasto Więzienne to ponure miejsce zamieszkałe przez różnorakich przestępców. Wewnątrz jego murów nie ma krat i strażników, ale zagrożenie czyha na każdym kroku. Zwłaszcza dla kilkuletniej Chloe i jej młodszego braciszka, którzy po śmierci rodziców ukrywają się w jednym z budynków. Pewnego dnia dziewczynce cudem udaje się uciec z miasta, jednak jej brat nie ma tyle szczęścia. Nie mogąc pogodzić się ze swoją bezsilnością, Chloe postanawia za wszelką cenę zdobyć umiejętności, dzięki którym zdoła pewnego dnia wrócić i uratować chłopca.

DAI DARK

Gatunek: shonen, horror, komedia, science fiction, akcja
Autor: Q-Hayashida
Liczba tomów: 7+
Premiera: maj 2024
Kategoria wiekowa: 16+

Opis fabuły

Zaha Sanko to nastolatek, na którego polują wszyscy degeneraci, łowcy głów i inni żądni władzy despoci w całym kosmosie. A wszystko za sprawą wystawionego za nim listu gończego, w którym zapisano, że ten, kto zdobędzie jego kości, będzie mógł spełnić swoje dowolne życzenie. Tym sposobem Zaha i jego potworny towarzysz Avakian przemierzają wszechświat w poszukiwaniu tajemniczego zleceniodawcy. Czy ich mroczne umiejętności wystarczą, żeby odeprzeć kolejne zamachy na życie chłopaka?

WITCH WATCH

Gatunek: seinen, komedia, romans, moce nadprzyrodzone
Autor: Kenta Shinohara
Liczba tomów: 14+
Premiera: czerwiec 2024
Kategoria wiekowa: 12+

Opis fabuły

Morihito to nastoletni potomek rodu wywodzącego się od czarodziejskich chowańców. Choć jest półogrem, nie różni się wiele od swoich rówieśników… oczywiście nie licząc niewyobrażalnej siły, którą próbuje utrzymać w tajemnicy. Pewnego dnia dowiaduje się, że w jego domu ma zamieszkać Nico – przyjaciółka z dzieciństwa, która właśnie zakończyła szkolenie na czarownicę. Zadaniem Morihito ma być ochrona dziewczyny, która od lat nie przebywała w świecie ludzi. Jednak ku przerażeniu chłopaka, Nico okazuje się jeszcze większą niezdarą, niż pamiętał, a w dodatku teraz jej popisom wtóruje nieumiejętnie kontrolowana moc magiczna!

WANDANCE

Gatunek: seinen, sportowy, romans
Autor: Coffee
Liczba tomów: 11+
Premiera: maj 2024
Kategoria wiekowa: 12+

Opis fabuły

Kaboku Kotani to spokojny licealista, który usilnie stara się w nie wyróżniać w żaden sposób. Boi się, że mógłby stać się obiektem kpin, ale równie mocno przeraża go perspektywa potencjalnej popularności. Nie robi więc niczego, co mogłoby go wystawić na ocenę innych. Do czasu, gdy pewnego dnia w pustym szkolnym korytarzu natrafia na tańczącą dziewczynę. Ta zaś wydaje się zupełnie nie przejmować, że ktoś może ją zobaczyć. Pragnąc poczuć się kiedyś równie wolnym, a jednocześnie chcąc zbliżyć się do nieznajomej, Kaboku postanawia wstąpić do szkolnego klubu tanecznego. Nawet nie przypuszcza, jak ta spontaniczna decyzja odmieni jego życie!

DARLIN’, IIKAGEN NI SHIYAGARE

Gatunek: yaoi, romans, obyczajowy
Autor: Minta Suzumaru
Liczba tomów: 1
Premiera: maj 2024
Kategoria wiekowa: 18+

Opis fabuły

Wychowany w zamożnej japońsko-włoskiej rodzinie Kokoro wreszcie spełnia swoje marzenie o przyjeździe do Kraju Kwitnącej Wiśni. Postanawia zamieszkać w małej wiosce, gdzie już pierwszego dnia poznaje Haijiego – młodego mężczyznę o nieco gburowatym charakterze, który okazuje się jego sąsiadem. Kokoro mimo swojej pogodnej natury, przerażająco niejapońskiej otwartości i niegasnącego zapału do pomocy na farmie, okazuje się być zupełnie nieprzystosowany do normalnego życia. O dziwo jednak ta nieporadność wcale nie irytuje Haijiego, a wręcz wzbudza w nim… instynkt opiekuńczy? A może coś więcej? Czyżby tego lata na jego farmie miały zakwitnąć nie tylko pomidorki, ale i zupełnie nowe uczucia?

WYDAWNICTWO DANGO

Wydawnictwo Dango planuje wydać w roku 2024 sporo jednotomowych tytułów z kategorii boys love:

TOUMEI NA AI NO UTSUWA (tytuł roboczy: Przezroczysta miłość)

Gatunek: dramat, romans, supermoce, boys love
Autor: Hitomi
Liczba tomów: 1
Premiera: styczeń 2024 – już w sprzedaży!
Kategoria wiekowa: 16+

Opis fabuły

Nadprzyrodzona istota, która zjada ludzkie nieszczęścia oraz cierpiący na chroniczną samotność i pecha młodzieniec. Łącząca w sobie destrukcję i odrodzenie manga boys love o tych, którzy poznali miłość ważniejszą niż życie. Miki Donoue od dziecka wiódł życie przepełnione pechem. Był łagodny, tchórzliwy i zawsze unikał innych ludzi, by nie sprowadzić na nich tragedii. Pewnej nocy usłyszał tajemniczy głos mężczyzny, mówiący: “Oddasz mi swoje nieszczęście?”. Okazuje się, że mężczyzna jest istotą zwaną “Akashibito”, rodzajem potwora, który żywi się ludzkim nieszczęściem, aby przedłużyć swoje życie. Oznajmia Mikiemu, że właśnie umiera z niedożywienia. Ten nadaje mu imię Shiro i zgadza się zostać jego żywicielem. Tym samym zaczynają wspólne życie. Shiro jest zachwycony możliwością poświęcenia się dla swojego ludzkiego żywiciela, ale w pewnym momencie zauważa, że Miki go pociąga. Jednakże im więcej upływa dni przepełnionych szczęściem, tym dziwniejsze rzeczy zaczynają się dziać z ciałem Shiro…?

AO TO MIDORI (tytuł roboczy: Ao i Midori)

Gatunek: dramat, romans, boys love
Autor: Roji
Liczba tomów: 1
Premiera: luty 2024

Opis fabuły

Wszystko zaczęło się w dniu, w którym Midori zobaczył swoje imię przy drugim miejscu w rankingu najlepszych studentów, i zwrócił uwagę na Ao, chłopaka, który go pokonał. Przez kolejne miesiące rywalizacja z nim przerodziła się w fascynację, fascynacja w coś więcej, ale ich znajomość nadal nie przerodziła się w związek, na który obaj zdają się liczyć – czy jest im pisane być ze sobą?

SHINYUU NO “DOUSEI SHITE” NI “UN” TO IU MADE (tytuł roboczy: Zamieszkajmy razem!)

Gatunek: komedia, romans, boys love
Autor: Roji
Liczba tomów: 1
Premiera: luty 2024

Opis fabuły

Nic tak się nie przyciąga jak przeciwieństwa, dlatego też wyrazisty Wataru i zamknięty w sobie Minato tak dobrze się dogadywali przez te wszystkie lata, gdy razem mieszkali i spędzali wolne chwile. Jednak gdy jeden z nich postanawia się wyprowadzić, jasnym staje się, że łączyło ich coś więcej niż przyjaźń – pytanie tylko, czy gdy znowu się spotkają, uda się im znowu odnaleźć szczęście i szczerze powiedzieć, co do siebie czują?

BOKU NO PAPATO PAPA NO HANASHI (tytuł roboczy: Tatusiowie i ja)

Gatunek: romans, okruchy życia, boys love
Autor: Roji
Liczba tomów: 1
Premiera: marzec 2024

Opis fabuły

Ai i Nao tworzą od wielu lat naprawdę udaną parę, lecz co się stanie, kiedy po zmianie prawa o małżeństwach w końcu zdecydują się zalegalizować swój związek… i adoptować słodkiego chłopca o imieniu Hiro?! Jak poradzą sobie z wyprawami do przedszkola lub wstawaniem w środku nocy i czy dzięki tym nowym wyzwaniom ich miłość stanie się silniejsza?

LONG PERIOD

Gatunek: romans, szkolne życie, boys love
Autor: Nagisa Furuya
Liczba tomów: 2
Premiera: kwiecień 2024

Opis fabuły

Nie zawsze chcemy czuć do innych to, co czujemy, ale jak wiadomo, serce nie sluga… Yusei robi co może, aby nie myśleć o swoim koledze z dzieciństwa, bo przecież uzdolniony i lubiany przez wszystkich Itsuki nie odwzajemni jego uczucia. A co, jeśli jego miłość wcale nie zniknie, a stanie się jeszcze silniejsza? Czy Yusei jest gotowy kochać bez wzajemności?


OTAMESHI TO WA IE, SUKI SUGIRU (tytuł roboczy: Przypadkowe zakochanie)

Gatunek: romans, dramat, boys love
Autor: Chitose Yu
Liczba tomów: 1
Premiera: maj 2024
Kategoria wiekowa: 16+

Opis fabuły

Miłość faktycznie można znaleźć w najdziwniejszych miejscach, ale żeby w drogerii? Na pewno taka myśl pojawiła się w głowie pracującego w sklepie Hirokiego, gdy pewnego dnia Shintaro, jeden z jego stałych klientów, wyznał mu, że coś do niego czuje! Stare przysłowie mówi, że klient ma zawsze rację – jednak czy tym razem też tak będzie?

Dodatkowo w styczniu wydawnictwo Dango zapowiedziało wydanie:

MIMINARI TO MEMAI TO OKAN NI TSUITE (tytuł roboczy: Niemy krzyk)

Gatunek: dramat, romans, tajemnica
Autor: Kiyo Komizu
Liczba tomów: 1
Premiera: marzec 2024
Kategoria wiekowa: 16+

Opis fabuły

Gdy dotknięcie osoby wystarczy, aby móc odnaleźć rzecz, którą zagubiła… Mana Kamishiro to posiadacz niezwykłej mocy jasnowidzenia za pomocą dotyku, a także właściciel zadłużonego antykwariatu z książkami. Jego zdolności odkrywa Akabane, jego wierzyciel. Niestety mężczyzna jest dość niebezpieczny i bezwzględny oraz ma powiązania z yakuzą. Akabane jednak proponuje Manie, że jeśli przyjmie od niego zlecenie, ten umorzy mu dług.

WYDAWNICTWO KOTORI

Wydawnictwo Kotori przez ostatnie cztery miesiące zapowiedziało wydanie poniższych mang:

CHI NO WADACHI (tytuł roboczy: Krew na szlaku)

Gatunek: seinen, dramat psychologiczny, okruchy życia
Autor: Shuzo Oshimi
Liczba tomów: 17
Premiera: styczeń 2024 – już w sprzedaży!
Kategoria wiekowa: 16+

Opis fabuły

Seiichi Osabe to zwyczajny, trochę nieśmiały czternastolatek. Co prawda koledzy uważają go za maminsynka z racji nadopiekuńczej matki, ale poza tym drobnym szczegółem w jego życiu nie dzieje się nic niezwykłego. Do czasu pamiętnej w skutkach wycieczki w góry, która uświadamia mu, jak niebezpiecznym uczuciem może być matczyna miłość.


GENDERLESS DANSHI NI AISARETEIMASU (tytuł roboczy: My genderless boyfriend)

Gatunek: josei, komedia, romans
Autor: Tamekou
Liczba tomów: 5
Premiera: luty 2024
Kategoria wiekowa: 16+

Opis fabuły

Meguru Souma to uroczy chłopak o androgynicznej urodzie, dzięki której zdobywa coraz większą popularność w mediach społecznościowych. Pasjonuje się modą i niezależnie od okoliczności bardzo dba o idealny strój, makijaż oraz manicure. Od lat jest w związku z Wako Machidą, dość przeciętną dziewczyną pracującą w wydawnictwie. Nie wydają się standardową parą? A kto by się tym przejmował! W końcu Meguru stara się świetnie wyglądać głównie dla Wako, a dla niej to właśnie Souma jest najwspanialszym człowiekiem na świecie.

LIGHT OF MY LIFE

Gatunek: yaoi, romans, dramat
Autor: Takiba, Fuuko Minami
Liczba tomów: 1
Premiera: luty 2024
Kategoria wiekowa: 18+

Opis fabuły

Akimaru i Minagi znają się jeszcze z liceum. Obaj marzyli o wielkich karierach, ale wybory, jakich w życiu dokonali, znacząco utrudniły im realizację tych planów. Zamiast zostać lekarzem Minagi pracuje jako host, a Aki musiał zrezygnować z zawodowego sportu i przejął zakład fryzjerski po dziadku. Kiedyś tych dwóch łączyła przyjaźń, z czasem jednak ich drogi się rozeszły. Czy uda im się odbudować nadwątloną relację, gdy Minagi poprosi dawnego przyjaciela o pomoc?

WYDAWNICTWO TENKO

Od stycznia tego roku na polskim rynku mangowym pojawiło się nowe wydawnictwo, będące drugą linią wydawniczą Akumy – wydawnictwa skupiającego się na wydawaniu mang hentai. Do tej pory zapowiedzieli wydanie dwóch poniższych tytułów:

HEROINES GAME

Gatunek: akcja, horror, fantasy, dramat, seinen
Autor: Iori Tabasa
Liczba tomów: 3
Premiera: maj 2024
Kategoria wiekowa: 16+

Opis fabuły

Pewnego dnia Alicja liderka popularnej grupy, poszła na szaloną herbatkę i znalazła się w nieznanym lesie. Czerwony Kapturek, Calineczka, Królewna Śnieżka… bohaterki bajek pojawiają się jedna po drugiej. Mówi się, że bohaterki, które spotkał „niefortunny koniec”, zabijają się nawzajem w „Grze bohaterek”, aby odmienić swój los. Tak zaczyna się piękna, ale okrutna baśń.

TOMURA JOKYOIJU NO ASOBI (tytuł polski: Mroczne rozgrywki adiunkta Tomury)

Gatunek: seinen, kryminał z elementami horroru
Autor: Toi Kaoru, Tomita Douji
Liczba tomów: 2+
Premiera: czerwiec 2024
Kategoria wiekowa: 16+

Opis fabuły

Specjalista od historii gier Shirou Tomura zostaje poproszony przez śledczego o radę w pewnej sprawie dotyczącej zaginięcia. Nie jest to zresztą pierwszy raz, odkąd ujawnił on światu prawdę o swoim oryginalnym talencie i sile dedukcji, jest zajęty nie tylko badaniami i wykładami, ale także często otrzymuje prośby o współpracę od wszelkiej maści detektywów… Jego intelektualna ciekawość jest siłą napędową! Zwróćcie uwagę na niebezpieczną pracę w terenie dziwacznego mężczyzny o łagodnym i niepokojącym zarazem obliczu!

Batman: Wojna Cieni [recenzja]

Sweet Paprika T. 1-3 [recenzja komiksu]