in ,

Lajw z Piotrem Nowackim — nagranie

Zapraszamy do obejrzenia nagrania spotkania z Piotrem Nowackim, które odbyło się na Kanale Książkowym.

Podczas spotkania rozmawialiśmy m.in. o początkach serii Detektyw Miś Zbyś na tropie oraz o tym, skąd wziął się pomysł na serię o Nieustraszonych Łowcach Strachów. Poruszyliśmy również temat, który nas bardzo interesował, czyli jaka jest różnica, a może trudność w rysowaniu komiksu dla dzieci, a jaka dla dorosłych.

W związku z ponownym wydaniem przygód Misia Zbysia, zawartych w activity booku Dama z pluszowym misiem jako komiksu Wielka draka w szkockim zamczysku, mieliśmy okazję dowiedzieć się, czy łatwiej jest narysować coś nowego, czy przerysować już wydany komiks. Poniżej znajdziecie kilka przykładowych plansz.

Piotr Nowacki to polski rysownik komiksowy i ilustrator książek dla dzieci. Jest rysownikiem popularnej serii komiksowej Detektyw Miś Zbyś na tropie, która właśnie skończyła 10 lat. Oprócz tego możecie go znać z licznych antologii i samodzielnych publikacji nie tylko dla dzieci. Czasem wymyśla własne historie, ale najczęściej współpracuje ze scenarzystami m.in. Bartoszem Sztyborem, Maciejem Jasińskim czy Mateuszem Wiśniewskim. Laureat kilku nagród i wyróżnień w konkursie organizowanym przez Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier w Łodzi. Był redaktorem naczelnym magazynu „Karton”, dziś działa w kolektywie artystycznym Pokembry i prowadzi autorski fanzin „Klops”. Oprócz komiksów ilustruje też czasopisma dziecięce, podręczniki szkolne i książki dla młodych czytelników. Słucha rapu i wychowuje dwójkę szkrabów.

Wróżda [premiera]

Obcość — fantastyczna antologia opowiadań