źródło: https://www.facebook.com/LegendyPolskieAllegro/
in , ,

Legendy Polskie Allegro pojawią się w kinie

Podczas minionego właśnie Pyrkonu Legendy Polskie Allegro ogłosiły rozpoczęcie produkcji nad pełnometrażowym filmem pod roboczym tytułem Twardowsky 3.14. Nad filmem pracować będzie oczywiście Tomasz Bagiński.

Film oparty będzie na wątkach i postaciach z legendarnego uniwersum. W filmie zobaczymy więc m. in. Twardowsky’ego i Borutę. Nie będzie to wyłącznie kontynuacja shortów, które znamy, ale osobne i pełne dzieło.

Flim ma trafić do kin w czwartym kwartale 2019 roku. Szczegóły na temat projektu będą się dopiero pojawiać. Autorzy pracują jeszcze nad scenariuszem.

Możecie stać się koproducentem tego projektu. Na stronie Allegro dostępne są różne gadżety związane z serią. Jedną z możliwości wsparcia jest zagranie w filmie. Więcej na: https://allegro.pl/legendy

Tutaj pełna rozmowa z twórcami podczas Pyrkonu.

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

Królowa jest tylko jedna. Co wiemy o filmie “Bohemian Rhapsody”?

Nowa książka Jacka Komudy