in , ,

Królowa jest tylko jedna. Co wiemy o filmie “Bohemian Rhapsody”?

Kto z nas nie zna takich piosenek jak We will rock you, We are the champions czy Bohemian Rhapsody. Teraz dzięki filmowi Bohemian Rhapsody będziemy mogli poznać historię zespołu, który stworzył te przeboje. Mowa oczywiście o zespole Queen.

Na początek przypomnę trochę historii zespołu.

W 1968 roku Brian May założył zespół Smile. Głównym wokalistą i basistą została Tim Staffell, a perkusistą Roger Taylor. Zespół wydał tylko jeden singiel Earth. Po jego porażce z Smile odszedł Staffell, a pozostali członkowie rozpoczęli poszukiwania jego zastępcy. W 1970 roku do zespołu dołączył Freddie Mercury (właściwie Farrokh Bulsara), a rok później John Deacon. W tym samym roku formacja przyjęła nazwę Queen. Pomysłodawcą takiej nazwy był Freddie Mercury.

Zespół był aktywny w latach 1971 do 1997 roku. Przez cały okres działalności w jego skład wchodzili: Freddie Mercury (do śmierci w 1991 roku), Brian May, Roger Taylor i John Deacon. W dorobku zespołu znajduje się:
– 15 albumów studyjnych,
– 7 albumów koncertowych,
– 60 singli,
– 1 album soundtrack (Flash Gordon),
– 38 teledysków,
– 13 tras koncertowych.

Od 15 maja można zobaczyć trailer filmu Bohemian Rhapsody, który ma opowiadać historię od założenia zespołu do ich największego koncertu na Stadionie Wembley podczas Live Aid, 13 lipca 1985 roku. Reżyserami produkcji są Bryan Singer i Dexter Fletcher, a za scenariusz odpowiedzialni są Anthony McCarten i Justin Haythe. W rolę członków zespołu wcielili się:
– Rami Malek jako Freddie Mercury,
– Adam Rauf jako młody Freddie,
– Ben Hardy jak Roger Taylor,
– Gwilym Lee jako Brian May,
– Joseph Mazzello jako John Deacon.

Premiera filmu planowana jest na 2 listopada 2018.

Fani otrzymali szanse trafienia do filmu. Jak? Wystarczy otworzyć na telefonie https://www.putmeinbohemian.com i zaśpiewać fragment piosenki.

Poniżej również pierwsze zdjęcia promujące film.

Gwilym Lee (Brian May), Ben Hardy (Roger Taylor), Rami Malek (Freddie Mercury), Joe Mazzello (John Deacon) Źródło: Twentieth Century Fox.
Rami Malek jako Freddie – foto www.empireonline.com
Rami Malek (Freddie Mercury), Gwilym Lee (Brian May) Źródło: Alex Bailey.

Zwycięzcy nagrody Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego

Legendy Polskie Allegro pojawią się w kinie