in ,

Lego Explorer 1/2020

Wydawnictwo Egmont wprowadziło na rynek nowe czasopismo poświęcone tematyce Lego. Rzecz jasna jest to tytuł skierowany głównie do najmłodszych wielbicieli pochodzącym z Danii klocków. Tym razem nie chodzi jednak tylko o zabawę, ale przede wszystkim o związaną z nią radosną twórczość.

LEGO® Explorer to miesięcznik, który zainspiruje młodych czytelników do nauki poprzez twórczą zabawę. W środku dziecko znajdzie mnóstwo sposobów na wykorzystanie swoich klocków LEGO. Pozna fascynujące fakty ze świata nauki, techniki, inżynierii i matematyki. Magazyn pełen porad i informacji od prawdziwych projektantów LEGO! Dzięki nim czytelnik dowie się, jak używać klocków w niekonwencjonalny sposób i jak stać się jeszcze lepszym budowniczym LEGO! 

Jak informuje wydawca, Lego Explorer pomoże zainspirować dzieci do rozwijania kompetencji STEM, wykorzystując w tym celu zabawę klockami Lego. Czym jest STEM ? Tłumacząc z angielskiego chodzi o Science, Technology, Engineering, Mathemathics tj. nauka, technologia, inżynieria i matematyka. Wspomniane dziedziny należy traktować jako zestaw kluczowych kompetencji niezbędnych dla dzieci dorastających we współczesnym świecie.

Czego konkretnie doświadczymy w tym czasopiśmie ? Przede wszystkim różnego rodzaju ciekawostki, porady i pomysły do budowy nowych konstrukcji klockowych czy też rozbudowany poradnik związany z projektowaniem własnego robota. Oprócz tego zagadki, konkurs oraz historia komputerów, robotów i sztucznej inteligencji w formie plakatu. To wszystko podane w przyjemnej szacie graficznej rzecz jasna mocno stylizowanej elementami Lego. Dla mnie osobiście pewną trudność sprawiał natłok podanych na niektórych stronach informacji, co odbijało się na ogólnej przejrzystości podawanego tekstu, jednak niektórzy mogą uznać ten fakt za zaletę. Trzeba przyznać że na małej przestrzeni udało się upchnąć i przekazać naprawdę dużo wartościowych treści.

Do egzemplarza dołączony jest zestaw klocków, z których można zbudować zabawkę związaną z tematyką aktualnego numeru, w tym przypadku robota. Z zapowiedzi dowiadujemy się, że kolejny dotyczyć będzie morskich głębin.

Nie pozostaje mi nic innego, jak polecić Lego Explorera dla wszystkich młodych budowniczych, zwłaszcza tych, którzy powoli wychodzą z etapu budowania że tak powiem byle czego, a chcieliby zacząć wznosić konstrukcje nieco bardziej zaawansowane i związane z konkretną tematyką. Zabawa + nauka czyli przyjemne z pożytecznym. W tym przypadku nic dodać, nic ująć.

Częstotliwość: miesięcznik
Liczba stron: 32
Format: 208 x 278 mm
ISSN: 2719-3713
Cena: 12,99 zł
Prezent: robot LEGO
Grupa docelowa: 6-10 lat
Premiera: 17.07.2020

 

 

Czarne nenufary [Recenzja]

Transformers [Foto Komiks]