in , ,

#mniesiepodoba06 [Jakub Różalski]

Jak mnie, panie, ten artysta, Różalski Jakub, zaimponował! Widoczny jest u niego wpływ Chełmońskiego, Malczewskiego, Kossaka. Znajdziemy tu jednak naprawdę wiele, bo do tego dochodzą jeszcze m.in. sianokosy, ułani, mechy, pancerne roboty, manga i cyberpunk. Retrofuturystyka z nutką patriotyzmu – czyli Różalski, pierwszy Polak w tym cyklu.

„Swoją przygodę ze sztuką rozpoczynał na papierze i płótnie, nad długo przed odkryciem grafiki komputerowej. Jakub w swojej twórczości stara się łączyć klasyczne motywy i malarskość z nowoczesnym wzornictwem i ciekawymi, oryginalnymi koncepcjami. Najważniejsze dla niego jest tworzenie i opowiadanie ciekawych historii, przedstawianie codziennych sytuacji i zwyczajnych ludzi w niezwykłym otoczeniu. Największą inspiracją jest dla Jakuba malarstwo przełomu XIX początku XX wieku, historii oraz codzienne życie. Jego styl można określić mieszanką impresjonizmu z realizmem i naturalizmem” – źródło: polskagrafikacyfrowa.pl

Jakub Różalski (ur. 1981) – malarz, artysta koncepcyjny i ilustrator. Obecnie mieszka i pracuje w Krakowie. Zawodowo obecny na rynku od 2002 roku.

Więcej prac Jakuba aka mr_werewolf (nick z Instagrama) na stronie Polskiej Grafiki Cyfrowej.

Kształt wody [recenzja]

Wonder Woman: Lies/Kłamstwa (DC Rebirth / DC Odrodzenie)