in , ,

Nagle Comics — zapowiedzi maj 2024

W maju pojawią się dwa tytuły od Nagle Comics: STATUS 7 oraz SCOTT PILGRIM TOM 3. Więcej informacji poniżej.

Status 7

Autorzy: Tobiasz Piątkowski (scenariusz), Robert Adler (rysunki)

Format/oprawa/liczba stron: 210 × 280 / twarda / 120

Data premiery: 22.05.2024 r.

Dla fanów: Cyberpunk 2077, Cyberpunk: Edgerunners, Strange Days, Robocop, Johny Mnemonic

Wiek: 16+

Opis wydawcy

Warszawa niedalekiej przyszłości, Kenner zbiera ekipę mającą przechwycić program umożliwiający przesłanie ludzkiej jaźni do pamięci komputera, nieznani terroryści grożą odpaleniem bomby logicznej, policja znajduje trupa z wyłupionymi oczami a w korporacji Pharmatec zostaje wykryta defraudacja na ogromną skalę. Status 7, na który składają się dwie opowieści, Breakoff i Overload, to klasyka polskiego SF autorstwa Tobiasza Piątkowskiego i Roberta Adlera, jednego z najbardziej wybuchowych duetów w historii polskiego komiksu, wznowiona po ponad dwudziestu latach, po raz pierwszy w wydaniu zbiorczym, zremasterowanym, uzupełnionym o niepublikowane wcześniej szkice koncepcyjne i ilustracje, z przedmową Jacka Dukaja.

Status 7 to niekwestionowany klasyk polskiej fantastyki. Jacek Dukaj we wstępie do nowego wydania napisał: „Status 7 stanowi najlepszą polską realizację idei cyberpunka”.

Scott Pilgrim 3

Autorzy: Bryan Lee O’Malley

Format/oprawa/liczba stron: 127 × 189 / miękka / 200

Data premiery: 22.05.2024 r.

Dla fanów: Scott Pilgrim kontra świat, Scott Pilgrim zaskakuje

Wiek: 14+

Opis wydawcy

Półtora roku wcześniej Envy Adams złamała serce Scotta Pilgrima. Teraz, wraz ze swoim diabelskim art-rockowym zespołem The Clash At Demonhead, wraca po więcej. Sex Bob-omb, zespół Scotta, dostaje propozycję grania supportu, ale wspólny koncert ma odbyć się za dwa dni. Dwa dni, podczas których Scott musi pokonać kolejnego byłego Ramony, zapomnieć o Envy, odeprzeć zaloty byłej dziewczyny i przećwiczyć setlistę. Proste?

Radosław Czyż (Magazyn Książki) umieszczając pierwszy tom Scotta na liście najlepszych komiksów wydanych w Polsce w 2023 roku napisał: „Po niemal dwudziestu latach od premiery w końcu w Polsce. Biblia pokolenia milenialsów i status dzieła kultowego”.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Beret i Kapot. Inspektor Anton [recenzja]

Idol w ogniu [recenzja]