in , ,

Non Stop Comics – zapowiedzi majowe [+bonus]

Non Stop Comics na maj planuje trzy tytuły: pierwszy tom nowej trylogii ze świata Diuny, Ród Harkonnenów, ósmy tom bestsellerowej Monstressy oraz one-shot dla wszystkich miłośników Japonii, Cholerna sakura. Więcej informacji i mały sneak peak NSC na Komiksowej Warszawie poniżej.

Diuna: Ród Harkonnenów, tom 1

Scenariusz: Brian Herbert, Kevin J. Anderson
Rysunki: Michael Shelfer
Tłumaczenie: Paulina Braiter
ISBN: 978-83-8230-694-1
Oprawa: twarda
Ilość stron: 112
Format: 170 × 260
Premiera: 15.05.2024

Opis wydawcy

Odkryjcie, jak narastał konflikt między ulubionymi bohaterami i odrażającymi czarnymi charakterami! Dowiedzcie się, jak złożone i brutalne machinacje rodu Harkonnenów kształtowały od dziecka przyszłość ikonicznych postaci — Gurneya Hallecka, lady Jessiki i Lieta Kynesa! 

Jak trudnych wyborów musi dokonać Leto, gdy baron Harkonnen spiskuje nie tylko przeciw rodowi Atrydów, ale też Bene Gesserit i samemu imperatorowi? I kto z daleka obserwuje młodego księcia? Ta niebezpieczna postać wywrze ogromny wpływ na jego ród i przyszłość... 

Drugi oficjalny prequel Diuny, bestsellerowy "Ród Harkonnenów" po raz pierwszy w wersji komiksowej w adaptacji nagradzanych pisarzy Briana Herberta i Kevina J. Andersona z ilustracjami Michaela Shelfera ("Domino").

Monstressa, tom 8: Inferno 

Scenariusz: Marjorie Liu
Rysunki: Sana Takeda
Tłumaczenie: Paulina Braiter
ISBN: 978-83-8230-700-9
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208
Format: 170 × 260
Premiera: 29.05.2024

Opis wydawcy

Prawda o śmierci matki Maiki wyszła na jaw i Maika przeżyła załamanie. Jej sojusznicy, rozpaczliwie próbujący ocalić duszę dziewczyny, trafiają do nieprawdopodobnego miejsca – na więzienną planetę, gdzie od dawna tkwią Monstra. Podróż do świata z najgorszych koszmarów Zinna może być kluczem do przetrwania Maiki – i odkrycia tajemnicy pochodzenia Znanego Świata.

W ósmym tomie "Monstressy" Maika i jej przyjaciele trafiają do zupełnie nowego świata, urzekającego pięknem oraz szokującego brutalnością i przemocą, wykreowanego przez Marjorie Liu i Sanę Takedę, zdobywczynie wielu nagród Eisnera, Harveya, Hugo i British Fantasy Award.

Cholerna sakura 

Scenariusz: Giulio Macaione
Rysunki: Giulio Macaione
Tłumaczenie: Sonia Draga
ISBN: 978-83-8230-734-4
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192
Format: 170 × 260
Premiera: 29.05.2024

Opis wydawcy

Para lecąca razem do Japonii postanawia trochę od siebie odpocząć. José ma bzika na punkcie anime i gier wideo, od lat marzył o wyjeździe do Kraju Wschodzącego Słońca. Cloe jest influencerką uzależnioną od swojego telefonu, która mimo przykrego początku podejmuje wyzwanie samotnej podróży po obcym dla niej państwie. Razem, ale jednak oddzielnie, wśród wszechobecnych cholernych płatków kwitnącej wiśni, odnajdują siebie, by dokonać rozliczenia z dotychczasowym życiem i uzmysłowić sobie popełnione wcześniej błędy. Czy krótkie rozstanie będzie szansą dla obojga, czy też Japonia okaże się przekleństwem dla ich związku?

BONUS

Podczas nadchodzącej Komiksowej Warszawy spotkać będzie można jedną z autorek wydawnictwa, Aimée de Jongh, autorkę “Dni piasku“. Poniżej szczegółowa rozpiska pobytu autorki na stoisku:

Piątek 24.05
16.00 -16.45 Aimée de Jongh, autografy

Sobota 25.05
13.00 – 13.45 Aimée de Jongh, autografy

Niedziela 26.05
12.00 – 12.45 Aimée de Jongh, autografy

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Tom 12 [recenzja]

Historia science fiction. Recenzja komiksu