in , ,

Nieustraszony Szpak #2 [Recenzja]

Trykociarze i zeszytówki to jest to, co fani komiksów wychowani w latach 90-tych lubią najbardziej.
Dlatego bardzo cieszy mnie fakt, że po premierze pierwszego zeszytu Nieustraszonego Szpaka (link do recenzji tutaj), wydawnictwo Ultimate Comics tak szybko zdecydowało się na publikację jego kontynuacji.

Polski student-superbohater Nieustraszony Szpak stawia czoła swojemu pierwszemu poważnemu przeciwnikowi!

Szymon próbuje okiełznać swoje nadludzkie moce. Po raz pierwszy zakłada kostium i niemal od razu zostaje rzucony na głęboką wodę – musi zmierzyć się ze zdeformowanym psychopatą nazywającym siebie Śmiercią… Czy da sobie radę? Jakie piętno jego heroiczne hobby odciśnie na życie prywatne? Czy opinia publiczna go pokocha, czy znienawidzi?

Jak można wywnioskować z powyższego opisu wydawcy, w drugim zeszycie obserwujemy dalszą część genezy naszego warszawskiego super herosa.
Jesteśmy świadkami jego pierwszych akcji w kostiumie oraz potyczki z pierwszym super złoczyńcą, Śmiercią. Genezę tego ostatniego poznać mogliśmy w pierwszym zeszycie. Teraz natomiast możemy ujrzeć jak padają jego kolejne ofiary, w tym przyjaciel naszego protagonisty.
To wydarzenie w końcu motywuje Szymona aby wziąć sprawy w swoje ręce i rozwiązać je w superbohaterskim stylu, do którego wcześniej nie był przekonany.

Właśnie podczas jego spotkania ze Śmiercią następuje mały zgrzyt. Otóż aby zwabić mordercę, Szpak wysługuje się kobietą, którą świadomie uprowadził. Co to za kobieta i jaki wynik był potyczki nie chcę zdradzić. Przeczytajcie to sobie sami, a może wtedy wdamy się w dyskusję czy rozwiązanie Szymona było rzeczywiście w stylu super herosa?

Poza główna historią w zeszycie umieszczonych zostało sporo dodatków, w tym kolejna odsłona historii Wilczura – tajemniczego mężczyzny bez pamięci, który stara się przetrwać na Dworcu Centralnym w Warszawie. Powiem szczerze, że bardzo intrygują mnie perypetie tego podobnego do Wolverine’a bohatera. Ciekawi mnie bardzo kim jest naprawdę, skąd u niego ten zanik pamięci i co czeka go w przyszłości ?
Same znaki zapytania, a w związku z tym irytuje mnie, że jego historyjki są tak krótkie. Ja chcę odpowiedzi już teraz! 🙂

Ponadto dostajemy wspomnienia autora odnośnie projektowania kostiumu Nieustraszonego Szpaka oraz jedną z testowych, debiutanckich historii z udziałem tego herosa.

Są także reklamy innych publikacji Ultimate Comics, w tym Kręgii Magii, które też są objęte naszym patronatem (recenzja tutaj)

A co do reklam to warto wspomnieć o zapowiedzi nowego komiksu od Ultimate Comics jaka również znalazła się w Nieustraszonym Szpaku #2.

Oczywiście zgodnie z panującą modą, omawiany komiks jest dostępny w kilku wariantach okładkowych. W zależności od wybranego wariantu inna jest cena. Do mnie trafił egzemplarz w wariancie Ultimate, który charakteryzuje się matowym wykończeniem ozdobionym połyskującymi elementami. Bardzie ładnie to wygląda na żywo.

okładka Ultimate

Wychodzi na to że Nieustraszony Szpak rozgościł się na Polskim rynku wydawniczym. 2 zeszyty za nami, trzeci przed nami (jest jego zapowiedź na tyle zeszytu). I bardzo dobrze! Od czasu do czasu miło jest odetchnąć od amerykańskich trykociarzy i skupić uwagę na herosie obecnym w naszych rodzimych realiach.

Polecam!

Komiks we wszystkich wariantach dostępny jest w sklepie wydawcy:
https://ultimatecomics.pl/Nieustraszony-Szpak-02

 • Scenarzysta: Damian “Pickador” Zajko
 • Ilustrator: Damian “Pickador” Zajko
 • Wydawnictwo: Ultimate Comics
 • Seria: Nieustraszony Szpak
 • Format: 170×260 mm
 • Liczba stron: 40
 • Oprawa: miękka
 • Papier: kredowy
 • Druk: kolor
 • ISBN-13: 9788395831201
 • Data wydania: 17 lipca 2020

 

 

Magi: The Labyrinth of Magic – tomy 28 i 29 [Recenzja]

Posiadłość – #1 [Zapowiedź]