in , , ,

Nowy serial dokumentalny o historii komiksu

Już 15 stycznia o godz. 21.00 na kanale AMC odbędzie się polska premiera Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu. Sześcioodcinkowa seria jest dokumentem przedstawiającą historię, wydarzenia i sylwetki postaci, które miały wpływ na świat komiksu.

Po Komiks – Superbohater PRL, który produkował Canal+ przyszła na kolejny serial o komiksach światowych. I bardzo dobrze. Dzięki nim polscy fani mogą poszerzyć swoją wiedzę, a inni, zainteresować się komiksami.

Nieznana historia komiksu to m.in. prezentacja wywiadów ze słynnymi twórcami i artystami komiksowymi. W serialu AMC pojawią się np. Stan Lee, Patty Jenkins, Lynda Carter, Kevin Smith, Famke Janssen, J.K. Simmons, Michelle Rodriguez czy Todd McFarlane.

W pierwszy odcinku poznamy losy dwóch wielkich ludzi komiksu, czyli Stana Lee i Jacka Kirby’ego, których znamy jako twórców postaci z uniwersum Marvela. Jak zaczynali? Jak wyglądał wtedy rynek komiksu? To pytania, na które m.in. poznamy odpowiedź.

Drugi odcinek poświęcony jest Wonder Woman, czyli komiksom, w których bohaterka się pojawiała. Oczywiście wiąże się to z przedstawieniem losów Williama Marstona, który stworzył tę kobiecą postać w męskim dotychczas świecie superbohaterów.

Po resztę odsyłam już do samego serialu. Miłego oglądania.

Tytuł: Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu
Reżyseria: Daniel Junge, Rory Karpf
Liczba odcinków: 6
Czas trwania: 45 minut

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

Kolekcja “Mistrzowie Polskiej Fantastyki”

Zadry nasze powszednie