in

Obrazek na dziś — wesprzyj to!

Na platformie wspieram.to trwa zbiórka na druk publikacji niezależnej Obrazek na dziś Marty Bystroń.

Obrazek na dziś to tytuł serii ilustracji autorstwa Marty Bystroń. Nowe obrazki powstają od kilku lat, autorka publikuje je na fanpage’u. Ilustracje z krótkimi tekstami powstają przy użyciu tuszu i akwareli. Są to humorystyczne komentarze odnoszące się do codzienności, spraw życiowych, a czasem zdarza się bardziej abstrakcyjny humor. Znajdziecie w nich:

  • czarny humor
  • proste problemy
  • rozkminy około życiowe
  • małe radości

Przez kilka lat rysowania obrazki gościły na wystawach w takich miejscach jak Galeria Art Sułek Space (Warszawa), Atelier przy Pracowniach Twórczych Lubelska 30/32 (Warszawa), Kawiarenka My Pita (Warszawa) oraz Galeria Wyjście Awaryjne (Warszawa). Obrazki trafiały również do prywatnych osób – oryginalne prace lub w formie printów.

Na co dzień do czytania w sieci, a tym razem – na papierze w wersji książkowej. Żeby można było zabrać ze sobą, na spacer, do poduszki, oblać kawą, pozaginać strony albo kogoś obdarować. W środku znajdzie się 200 wybranych ilustracji – the best of.

Zbiórka na portalu wpieram.to ma na celu pokrycie kosztów druku i wysyłek. Jest to inicjatywa w pełni niezależna. Dla wspierających są przygotowane nagrody. Jedną z nich jest gotowa książka, więc można traktować wpłatę na zbiórkę jako formę przedpłaty.

Zbiórka potrwa do 22.11.2023.

ZBIÓRKA: wspieram.to/obrazki
FAN PAGE: facebook.com/MartaBystronObrazki

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Savasana. 11 zeszyt serii Wydział 7

Komiks w finale Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego