in , ,

Paweł Paradowski — gość Kanału Książkowego

24 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy ponownie na Kanał Książkowy. Tym razem Marta Kostecka porozmawia z Pawłem Paradowskim, autorem komiksu Cierpliwy pies. Spotkanie będzie miało formułę lajwa, więc jak zawsze zachęcamy do przygotowania i zadawania własnych pytań. Partnerami wydarzenia są portal Betoniarka oraz wydawnictwo Timof Comics.

Paweł Paradowski

Architekt i urbanista (Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej i University of Detroit Mercy), wspólnik w pracowni ZOA ARCHITEKCI. Projektuje w Polsce oraz kilku krajach Afryki Subsaharyjskiej.
W latach 80. współtwórca zina MASZ MEDIUM. W roku 2002 opublikował w tygodniu Polityka fotoreportaż „Hotel Sahara” będący, jak się okazało po dwudziestu latach, spin offem Cierpliwego psa.

Cierpliwy pies

Reporterski debiut, w którym autor wykorzystuje własne doświadczenia z licznych podróży zawodowych do Afryki i konstruuje opowieść o życiu jej współczesnych mieszkańców. Ich marzeniach i trudnej rzeczywistości. O powodach porzucenia rodzimych pieleszy i podążaniu do bogatej Europy. O smutkach i radościach, które tworzą opowieść o trudach życia we współczesnej Afryce Zachodniej. O komiksie pisaliśmy TUTAJ.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Blade Runner 2019 [recenzja]

Krzysztof “Prosiak” Owedyk [Z półki zdjęte]