in

Premiera komiksu “Ja, Nina Szubur”

Po kilku latach pracy przed nami wielka premiera komiksu Ja, Nina Szubur Daniela Chmielewskiego na motywach powieści Olgi Tokarczuk, Anna In w grobowcach świata.

Mity powstają dopóki istnieją ludzie, którzy chcą ich słuchać. Współcześni aojdzi nadal snują opowieści o początkach naszego świata a do ich grona w wielkim stylu dołączają Olga Tokarczuk i Daniel Chmielewski przypominając nam historię sumeryjskiej bogini uwięzionej w krainie zmarłych.

Opowieść, którą czytelnicy i czytelniczki mogą znać z powieści Tokarczuk Anna In w grobowcach świata zyskała nową wersję!

Niedaleka przyszłość. Nina Szubur rusza na ratunek swojej ukochanej, uwięzionej w podziemiach miasta Uruk, Inanny. W ciągu kilku dni świat, który znała Nina, okaże się misternie utkaną siecią kłamstw i zależności, a od jej działań zależeć będzie życie nie tylko Inanny, ale i wszystkich mieszkańców Uruk.

Daniel Chmielewski, autor m.in. Zapętlenia i Podglądu (do scenariusza Marcina Podolca) podjął się niezwykle ambitnego zadania. Podróż korytarzami, windami, przez komnaty i ogrody podziemnego świata to wielka opowieść o poszukiwaniu sensu istnienia, w której spotykają się światy rodem z wizji Ballarda i starożytnego mitu.

Ja, Nina Szubur jest dziełem zaskakującym odwagą wizji i wspaniałą opowieścią o nas samych.

Premiera odbędzie się 28 czerwca o godz. 19:00 w foyer Teatru Ochoty. Z Danielem Chmielewskim rozmawiać będą Justyna Suchecka i Natalia Szostak, tworzące blog Krótka Przerwa.

Tytuł: Ja, Nina Szubur
Autor: Daniel Chmielewski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
Seria: Nowy Komiks Polski
Format: 300×214 mm
Liczba stron: 152
Oprawa: twarda
Druk: kolor
Data wydania: 25 czerwiec 2018

Źródło: mat. wydawcy

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

Powroty w Marvelu

DC Ink, czyli pisarki kontratakują [nowe idzie #2]