in , ,

Premiery od Mucha Comics

Już 6 marca nakładem wydawnictwa Mucha Comics ukaże się pierwszy tom Przeklętego oraz drugi tom Nieśmiertelnego Iron Fista.

Przeklęty, tom 1 – Przed powodzią

Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: r.m.Guéra

Od opuszczenia Edenu przez Adama i Ewę minęło 1600 lat. Życie na Ziemi stało się piekłem. Panuje bezmyślna przemoc i niegodziwość. Świat przemierzają prehistoryczne bestie i dwunożni łupieżcy epoki kamienia. Rządzą ci, którzy mordują i niszczą. Oto opowieść o ludzkości przed jej pierwszą apokalipsą. Tak wyglądało życie przed Potopem. Witamy w świecie Przeklętego. W przeklętym świecie.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Goddamned #1-5.

Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Liczba stron: 152
Format: 180×275 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor

Nieśmiertelny Iron Fist, tom 2

Scenariusz: Ed Brubaker i Matt Fraction
Rysunki: David Aja

„Krótko mówiąc, David Aja narysował cholernie dobry komiks”
— Ain’t It Cool News

Danny Rand trafia do legendarnego miasta K’un-Lun, aby walczyć w turnieju nieśmiertelnych broni siedmiu stolic Nieba. Rozgrywki odbywają się co osiemdziesiąt osiem lat, kiedy siedem miast łączy się w tym samym wymiarze. Na szali waży się życie Jeryna Hogartha, przyjaciela i wspólnika biznesowego Danny’ego, któy trafił do niewoli szaleńca związanego z Hydrą, dziedzictwo ojca i mentora Danny’ego Randa, a także przyszłość K’un-Lun.Czy wspaniałe nowe moce i wiedza nabyte od tajemniczego Orsona Randalla wystarczą, gdy w turnieju zostanie wywołane imię Danny’ego Randa.

Ed Brubaker łączy szybkie tempo, jakie znamy z jego opowieści o Kapitanie Ameryce, z lekkością opowiadania o wschodnich sztukach walki. Wspólnie ze scenarzystą Mattem Fractionem oraz artystą Davidem Ają tworzą wyjątkową opowieść o przygodach Iron Fista – pełną legend i magii oraz historii toczących się w ciągu wielu stuleci.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Immortal Iron Fist #8-14 oraz Immortal Iron Fist Annual #1.

Tłumaczenie: Marek Starosta
Liczba stron: 216
Format: 180×275 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

Plebiscyt Planszowe Gram Prix 2018

Marcowe zapowiedzi mangowe