in , ,

Projekcja “Fugazi” i spotkanie z Marcinem Podolcem [Łódź]

Specjalny seans filmu Fugazi – Centrum Wszechświata połączone ze spotkaniem z jego współtwórcą – Marcinem Podolcem oraz projekcją jego krótkich filmów odbędzie się 18 stycznia w godzinach 20.20-22.10 – w łódzkim kinie Bodo.

Marcin Podolec to rysownik, twórca albumów komiksowych oraz filmów animowanych. Absolwent Szkoły Filmowej w Łodzi, wydział operatorski, specjalność film animowany i efekty specjalne. Jako twórca albumów komiksowych zadebiutował w 2010 roku wydanym przez Kulturę Gniewu albumem Kapitan Sheer, następnie w tym samym wydawnictwie opublikował kolejno: Czasem (2011), Wszystko Zajęte (2012), Fugazi Music Club (2013), Podgląd (2014), Dym (2016). Reżyser oraz wykonawca kilkunastu animowanych scen do filmu Bruno Schultz reż. Adam Sikora, a także autor całości animacji do filmu Barry – pies z Treblinki reż. Władysław Jurkow. Opracował też animowane wstawki do filmu Ucho Wewnętrzne reż. Szymon Uliasz i Magdalena Gubała. Finalista Talentów Trójki 2014 w kategorii Sztuk Wizualnych, nominowany do Nagrody im. Henryka Sienkiewicza oraz do nagrody magazynu Hiro w kategorii Książka. Zdobywca wielu nagród na konkursach komiksowych oraz historycznych. Jego krótki animowany „Dokument” (2015) był wyświetlany i nagradzany na wielu festiwalach, między innymi DOK Leipzig, SICAF (Seul), Clermont-Ferrand, O!PLA. Obecnie pracuje głównie nad rysunkowymi/animowanymi dokumentami i biografiami. Współtwórca Yellow Tapir Films.

LAUREAT ZŁOTEGO TOBOŁKA KOZIOŁKA MATOŁKA NA O!PLA 2015 ZA FILM „DOKUMENT” (KATEGORIA: SZKOLNA).
WSTĘP NA FILM FUGAZI – CENTRUM WSZECHŚWIATA: 10 zł
WSTĘP NA SPOTKANIE: 0 zł
SPOTKANIE ROZPOCZNIE SIĘ OK. GODZINY 21:00

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

Na Croma #1 – Czerwone ćwieki

Legendy Allegro