in

Ruszył nabór do “Fantazmatów”

Kilka dni temu wystartował nowy nabór do “Fantazmatów”, czyli antologii opowiadań. Tym razem skupiono się na tekstach kryminalnych (temat: Zbrodnia doskonała) oraz bitewnych (temat: Raz jeszcze w wyłom).

Przy prowadzeniu Fantazmatów co i rusz wymyślamy nowe hasła lub motywy przewodnie antologii, które chcielibyśmy wykorzystać w przyszłości. Dziś lista liczy sobie już kilkadziesiąt propozycji, a my jesteśmy niestety bardzo świadomi faktu, że nieprędko uda nam się ją skrócić. Tym samym postanowiliśmy po raz pierwszy w historii projektu, obecnie w ramach testów tego rozwiązania, otworzyć nabór tekstów tematycznych, które w przyszłości wykorzystamy do stworzenia antologii. Zasady naboru znaleźć można na naszej stronie – piszą organizatorzy.

Pierwotnie miał być to jednorazowy projekt stworzenia darmowej antologii (rozprowadzanej w formie elektronicznej) wraz z zaprzyjaźnionymi autorami i ludźmi z branży. Z czasem szybko okazało się, że tego typu akcje cieszą się niemałym zainteresowaniem, stąd też dalsze plany. Na dzień dzisiejszy Fantazmaty to prężnie działająca internetowa instytucja, a plany wydawnicze sięgają rok do przodu.

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

Komiksy i Polityka: Steve Ditko [cz. 1]

O dziewczynie skaczącej przez czas – recenzja mangi