in , ,

Sekretni Mikołajowie nadchodzą

Święta w tym roku zaczynają się wcześniej! 14 września, na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, będzie miał premierę komiks Secret Santas.

Główny bohater Secret Santas, Geoff, jest przykładnym obywatelem. Skończył studia, ma przyzwoitą pracę i płaci podatki. Chce zaimponować swojemu przyszłemu pasierbowi dając mu na Gwiazdkę nową grę video. Okazuje się, że nie ma na to pieniędzy. Zdesperowany trafia na spotkanie Tajnych Mikołajów. Jaką cenę przyjdzie mu zapłacić za świąteczny prezent? Polskie wydanie zostało uzupełnione o dodatkowe materiały: szkice oraz wywiad z Benem Grisantim.

Łukasz Kowalczuk pisze o sobie “Urodzony w 1983, w północnej Polsce. Tata czytał mu na dobranoc komiksy, a mama nie miała nic przeciwko. Pierwszy samodzielnie przeczytany komiks to Przyjaciele Roda Taylora autorstwa Jerzego Wróblewskiego. Potem nadeszła era superbohaterów i wydawnictwa TM-Semic, któremu w 2013 złożył hołd w postaci książki. Nie ukończył żadnych studiów artystycznych, bo nie chciał “uczyć się z hipisami”. Inspiracje? Kultura śmieciowa lat 80. i 90. – poszukiwanie materiałów najczęściej polega na czytaniu historyjek, oglądaniu filmów klasy B i graniu w gry video. Może wymieniać setki nazwisk, ale zacznie od Janusza Christy, Jacka Kirby’ego i Roberta Crumba. Wydał własnym sumptem kilkanaście komiksów, wciąż tworzy nowe projekty we współpracy z różnymi scenarzystami oraz wydawcami.”

Ben Grisanti studiował socjologię i media na Uniwersytecie DePaul. Po studiach zdecydował się zająć selfpublishingiem komiksów. Pisze horrory, komedie, horrory psychologiczne oraz sf. Mieszka w Buffalo w USA.

SECRET SANTAS
Scenariusz: Ben Grisanti
Rysunki: Łukasz Kowalczuk
Kolor i liternictwo: Łukasz Mazur
Tłumaczenie: Łukasz Kowalczuk
Cena okładkowa: 32 zł
Format: 174×250
40 stron, kolor
Nakład: 400 egzemplarzy (w tym 100 z okładką blank)
ISBN: 978-83-944110-6-0
Premiera 14 września 2018 (Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi)

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Katalog Non Stop Comics na II połowę 2018 roku

Konkurs na komiks ekonomiczny