in , ,

Valiant Breakthrough [Nowe Idzie #10]

W świecie Walecznych Szykują się Zmiany

Komiksy Valiant Entertainment zaczęły dopiero napływać do Polski za sprawą KaBoom. A tymczasem w Stanach oferta wydawcy powiększy się o cztery nowe pozycje.

Tytuły z linii Breakthrough są określane jako kolejny krok w rozwoju świata. Marcowa z zapowiedzianych pozycji będzie skupiać się na jednej z ważniejszych postaci. The Life and Death of Toyo Harada opowie o tytułowym potężnym psioniku i szefie Harbringer Foundation. Do tej pory odgrywał on role zarówno sojusznika jak i antagonisty. W obliczu zniszczenia fundacji i ujawnienia jego natury, Harada jest ścigany. By zrealizować swą wizję przyszłości, zostanie on zmuszony do drastycznych posunięć. Za scenariusz odpowiada Joshua Dysart, a za rysunki CAFU, Mico Suayan oraz gościnni artyści. Jako jedyny z nowych tytułów będzie mieć nie pięć, a sześć zeszytów.

Miesiąc później zadebiutuje Punk Mambo. Jest to komediohorror autorstwa Cullena Bunna oraz Adama Gorhama. Główną bohaterką jest Kapłanka Voodoo z Nowego Orleanu. Jej przygody mają doprowadzić do zderzenia magii, superbohaterów oraz…Brytyjskiej sceny punkowej.

W maju dołączy do nich Fallen Word autorstwa Dana Abnetta oraz Adama Polliny. To kontynuacja historii z serii 4001 AD o cyborgu samuraju imieniem Rai.

Ostatni tytuł to Killers autorstwa B. Claya Moore oraz Fernando Dagnino. Zadebiutuje w czerwcu. Historia skupia się na konkursie o “najwyższą nagrodę”. W którym biorą udział najgroźniejsi superszpiedzy na świecie. Wszystkie serie zadebiutują w pierwszym kwartale 2019. Jednak kierownictwo Valiant Entertainment zapewnia, że to tylko początek ich planów na ten rok.

Spider-Man Uniwersum [recenzja w dialogu]

Spider-Man: Far From Home [trailer]