in , ,

Nadchodzi KBOOM i jego WALECZNI (The Valiant)! [zapowiedź]

W polskim fandomie komiksowym zawsze dochodzi do poruszenia, gdy na rynku ukaże się nowe wydawnictwo komiksowe. Kiedyś owe poruszenie dotyczyło planów wydawniczych, lecz teraz każde nowe wydawnictwo jest bacznie lustrowane czy przypadkiem nie ma powiązań z niesławnym wydawnictwem Fantasmagorie.

Tak też jest obecnie, gdy ukazał się nowy gracz na polskim rynku komiksowym, Wydawnictwo KBOOM.

Warto na początku wspomnieć iż owe wydawnictwo zaprzeczyło jakimkolwiek powiązaniom z wspomnianym wydawnictwem Fantasmagorie. To już powód do radości 🙂

KBOOM skupi się na wydawaniu tytułów należących do amerykańskiego wydawnictwa Valiant Entertainment.

Valiant Entertainment z dumą ogłasza partnerstwo z nowym wydawnictwem KBOOM, które będzie licencjonować i rozpowszechniać w formie drukowanej w języku polskim wybrane i cieszące się uznaniem krytyków tytuły.

Na ogień jako pierwszy idzie polskojęzyczna wersja komiksu The Valiant (Waleczni).

Scenariusz: Jeff Lemire oraz Matt Kindt
Rysunki: Paolo Rivera oraz Joe Rivera
Tłumaczenie: Bartłomiej Fajer
Wydawnictwo: KBOOM
Liczba stron: 124
Format: 160×260 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-951721-0-6
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 42,00 zł
Premiera: 14 września 2018

Opis wydawcy: Wieczny Wojownik, mistrz broni wszelakiej i tajemnych sztuk walki, trzyma straż od ponad 10 000 lat. Jest obrońcą Ziemi oraz Geomantów – tych, którzy mówią w jej imieniu.
Podczas swojej długiej warty Wojownik zawiódł już trzy razy. Za każdym razem ginął Geomanta i rozpoczynała się nowa era mroku. Świat trafiał we władanie Nieśmiertelnego Wroga, demona przybierającego nową postać z każdym swym przybyciem… Jego jedynym celem było utrzymywanie świata w chaosie i ciemności. Przerażający stwór powrócił raz jeszcze. Lecz tym razem Wieczny Wojownik posiada siłę większą niż jakikolwiek inny wojownik. Tym razem ma… DRUŻYNĘ!

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w The Valiant #1-4

Oczywiście nie dziwi, że premiera odbędzie się podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier  w Łodzi (14-16 września). Jest to idealny okres na zaprezentowanie się szerszemu gronu potencjalnych klientów. Oby tylko nie zostały powtórzone błędy innego młodego, polskiego wydawnictwa komiksowego, które śpieszyło się z zaistnieniem na ubiegłorocznej jesiennej edycji polskiego Comic Conu.

Póki co trzymamy mocno kciuki za wydawnictwo KBOOM i liczymy że za jego sprawą na półkach kolekcjonerów pojawi się wiele polskojęzycznych wydań tytułów od Valiant Entertainment.

Zapraszamy do odwiedzenia profilu wydawnictwa na facebooku:

Wydawnictwo KBOOM

Wydawnictwo ma również swoją stronę internetową, lecz jest ona wciąż w budowie: http://kboom.pl/

Wrześniowe zapowiedzi Non Stop Comics

Wydawnictwo Ongrys we wrześniu [zapowiedzi]