in , ,

Wojna domowa. Powieść Uniwersum Marvela

Właśnie ukazała się oficjalna powieść Uniwersum Marvela na motywach kultowego komiksu, którego sprzedaż przekroczyła pół miliona egzemplarzy, chodzi o książkę Wojna domowa. Powieść Uniwersum Marvela Stuarta Moore’a.

Iron Man i Kapitan Ameryka stanowią trzon Avengersów, najlepszej grupy superbohaterów. Kiedy w wyniku tragicznej potyczki miasto Stamford doznaje wielkich zniszczeń i giną setki jego mieszkańców, rząd USA domaga się, by wszyscy superbohaterowie zdjęli maski i zarejestrowali swoje supermoce. Tony Stark — Iron Man — uważa, że to przykra, ale konieczna decyzja. Kapitan Ameryka traktuje ją zaś jako nieakceptowalny zamach na wolności obywatelskie.

Kolejną powieścią wydaną przez Wydawnictwo Insignis w ramach marvelowskiego uniwersum będzie X-Men: Mroczna Phoenix (premiera zapowiadana jest na lipiec).

Autor: Stuart Moore
Tytuł: Wojna domowa. Powieść Uniwersum Marvela
Tłumaczenie:Paweł Podmiotko
Tytuł oryginału: Civil War: A Novel of the Marvel Universe
Oprawa: miękka
Wymiary: 127×209 mm
Liczba stron: 392
ISBN: 978-83-66071-73-5
Data wydania: 03/04/2019
Cena katalogowa: 39,99 zł

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

Deadly Class #1 – 1987 [recenzja]

Royal City [recenzja]