in , ,

Wojtek Wawszczyk przedstawia „Pana Żarówkę”

Pan Żarówka, wydawniczy debiut Wojtka Wawszczyka, znanego reżysera filmów animowanych (m.in. Jeż Jerzy, Kacperiada) to epicka, surrealistyczna opowieść o nieodwzajemnionej miłości do życia. Sama publikacja liczy ponad 600 stron i ukazała się nakładem Kultury Gniewu.

Sześcioletni chłopiec na wskutek wypadku staje się żarówką. Podłączony do prądu świeci, ale również parzy. Nie lepiej mają się jego rodzice. Ojciec chłopca został rozprasowany żelazkiem, a matka złamała się na pół. Dosłownie.

Dorastanie z nimi nie jest łatwe i zmusza bohatera do opuszczenia domu w poszukiwaniu sensu i własnej bezpiecznej przestrzeni. Ale czy to może się udać, gdy wszystko sprzysięgło się przeciwko niemu?

Autor o pracy nad komiksem pisał: “Scenariusz miał formę luźnej drabinki i ewoluował w trakcie rysowania. Najpierw tworzyłem miniaturki kilkunastu kolejnych stron i dopiero po ich narysowaniu na czysto, przechodziłem do kolejnej sceny. Stworzyłem też mapę zależności emocjonalnych między bohaterami”.

Kultura Gniewu dla ciekawych komiksu udostępniła w sieci pierwszy rozdział Pana Żarówki. Chętnych odsyłamy >>TU<<

autor: Wojtek Wawszczyk
tytuł: Pan Żarówka
wydawnictwo: Kultura Gniewu
premiera: kwiecień 2018
objętość: 624 strony
format: 135 × 178 mm
oprawa: miękka
druk: czarno-biały

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

“Amelka vs. Mozaika” w szczytnym celu

Venom. Oficjalny zwiastun [video]