in

Zmarł Steve Ditko, współtwórca Spider-Mana. Miał 90 lat

Steve Ditko. Lata 60. źródło: www.nytimes.com

Jak potwierdzają liczne media, zmarła legenda amerykańskiego komiksu, rysownik i pisarz, Steve Ditko. Został odnaleziony martwy w swoim mieszkaniu na Manhattanie w dniu 29 czerwca. Do portali informacyjnych dopiero kilkanaście godzin temu dotarła ta smutna wiadomość. Ditko miał 90 lat.

Autoportret artysty wykonany na potrzeby The Amazing Spider-Man Annual #1 (1964). źródło: pl.pinterest.com/aaronderrico/steve-ditko/

Swoją karierę w branży komiksowej rozpoczął w 1953 roku w wydawnictwie Atlas Comics (obecnie Marvel Comics). Na przestrzeni wielu lat współpracował z wieloma wydawnictwami nad różnymi projektami. Na zawsze został zapamiętany przede wszystkim jako współtwórca Spider-Mana oraz Doctora Strange – jednych z czołowych superbohaterów wydawnictwa Marvel. W 1998 zaprzestał pracę nad mainstreamowymi komiksami przechodząc na emeryturę. Na emeryturze pracował m.in. przy projektach zawierających reprinty jego starych prac. Całe swoje życie stronił od wywiadów czy spotkań z fanami. Swoją decyzję tłumaczył iż to jego rysunki są tym co oferuje czytelnikom a jego nazwisko stanowi dla nich wyłącznie nazwę firmową.

„Elementals. Proroctwo Cieni” [recenzja]

Poznaj anatomię superbohaterów [zapowiedź]