in , ,

8-godzinny Maraton Komiksowy [Kraków]

8-godzinny Maraton Komiksowy to mini edycja corocznego ogólnoświatowego wydarzenia: 24-godzinnego maratonu komiksowego. Jest to pomysł amerykańskiego teoretyka komiksu Scotta McClouda. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby się sprawdzić w rysowaniu na czas.

Gdzie: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie
Kiedy: 4 sierpnia, godz. 11.00-19.00

Zasady maratonu:
W sobotę 4 sierpnia o godzinie 11:00 zostanie podany temat, pod który w ciągu 8 godzin będziemy mieć za zadanie stworzyć ośmiostronnicowy komiks. Założenie jest takie, że to od rysownika tak naprawdę zależy, jaki komiks stworzy.

Można tworzyć prace w grupie jak i w pojedynkę, zapraszamy zatem rysowników i scenarzystów, początkujących i hardcorowych komiksiarzy, uczniów z mistrzami, pasjonatów oraz wszystkich innych chcących spróbować swoich sił w maratonie.

Wybór narzędzi, formy komiksu, lub środków artystycznych jest całkowicie dowolny.

Po zakończonym maratonie będzie tworzony ZIN komiksowy, na którego składać się będą skończone komiksy uczestników. Każdy, kto będzie chciał dołączyć do zeszytu, niech wyśle nam swoje prace na tukomiks@gmail.com z tytułem maila: “8-H Maraton Komiksowy – Sierpień 2018”

Spotkanie odbędzie się w głównym Budynku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie przy ul Rajskiej 1, w sali nr 53. Osoby które nie będą mogły stawić się fizycznie na maratonie, będą mogły pracować w domu i utrzymywać z nami kontakt przez facebooka.

Więcej informacji, w tym ZINy z poprzednich maratonów można znaleźć na: www.facebook.com/TuKomiks/

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

“Avengers: Wojna Bez Granic” od września na Blue-ray/DVD

Superman: Odrodzony [recenzja]