in , ,

Bloodshot Odrodzenie – 2 – Polowanie [Recenzja]

Bloodshot nadal tropi pozostałe nanity, które zainfekowały nieświadomych ludzkich gospodarzy – dopóki nie zdaje sobie sprawy, że jest jeszcze jeden polujący na pozostałych zarażonych, aby samemu zostać Bloodshotem!

Opis wydawcy:

Bloodshot ruszył na łowy. Zdeterminowany aby powstrzymać falę terroru przelewającą się przez Kolorado, Bloodshot wyrusza w podróż przez Góry Skaliste aby zniszczyć nanity, które budzą w ludziach rządzę zabijania. Czy uda mu się dopiąć swego wbrew alkoholowi, narkotykom i chorym wizjom nawiedzającym jego głowę?

Jeff Lemire kończy swój pierwszy story arc w serii Bloodshot w dość zadowalający sposób.
Historia być może przypomina odrobinę pierwszy film z przygodami Jasona Bourne’a, Tożsamość Bourne’a (The Bourne Identity). Super żołnierz z amnezją i uroczą pomocniczką poluje na innych takich jak on, będąc ściganym przez władze. Jest nawet strzelanina na polu – podobnie jak w filmie!
No, ale skoro schemat ten sprawdził się w produkcji kinowej to czemu nie wykorzystać go w komiksie? Jak się okazuje w tym medium również sprawuje się świetnie.

Po pierwszym tomie, Kolorado, nie przypuszczałem że wątek postaci Magii, kobiety uratowanej przez Bloodshota, podąży w takim kierunku jaki został ukazany w tomie drugim. Jej postać nie irytuje, nie czuć że jest na doczepkę. Została sprawnie wpleciona w fabułę komiksu.
Znacznie gorzej wypada motyw agentów FBI, będących na tropie Bloodshota. Nie wnoszą za wiele do historii poza uświadomieniem czytelnikowi jak bardzo ściśle tajny jest projekt Duch, w wyniku którego powstał Bloodshot. Wydają się być zapychaczem miejsca w fabule.

Kontynuowany jest również motyw zwidów nękających psychikę głównego bohatera. Lecz teraz są one bardziej stonowane i wkomponowane w realistyczny świat. Nie ma tak psychodelicznych wizji jakie ukazane były w poprzednim tomie serii.

Warstwa wizualna komiksu jest świetna! Realistyczne ilustracje Butcha Guice’a dobrze współgrają z wyglądem zainfekowanych przez nanity, którzy wypadają dosyć przerażająco.

W albumie znajdują się okładki zeszytów wchodzących w jego skład. Większość z nich jest fantastyczna! Szczególnie ósmego zeszytu serii.

Bloodshot: Odrodzenie: Polowanie jest satysfakcjonującym finałem historii rozpoczętej w pierwszym tomie. Oba komiksy świetnie budują napięcie oraz interesująco przedstawiają głównego bohatera. Osobiście uważam, że historia w nich zawarta dobrze nadawałaby się do serialowej adaptacji.
Drogi czytelniku, jeżeli zapoznałeś się z tomem pierwszym serii to bez wahania sięgnij po Polowanie. Dla tych co nie mieli jeszcze do czynienia z Bloodshotem, taka drobna rada – nadróbcie zaległości! Naprawdę warto, Polecam!

 • Scenariusz: Jeff Lemire
 • Rysunek: Butch Guice
 • Wydawnictwo: KBOOM
 • Tytuł oryginalny: Bloodshot Reborn Vol. 2: The Hunt
 • Wydawca oryginalny: Valiant Entertainment
 • Rok wydania oryginału: 2016
 • Liczba stron: 108
 • Format: 170×260 mm
 • Oprawa: miękka
 • Papier: kredowy
 • Druk: kolor
 • Cena okładkowa: 49 zł

Lucky Luke – Rodeo & Most na Missisipi

SybirPunk vol.1 [Recenzja]