in , ,

Conan Barbarzyńca – życie i śmierć Conana [Recenzja]

Największy bohater ery hyboryjskiej powraca!

Witajcie! Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nigdy nie byłem fanem Conana Barbarzyńcy, którego znałem jedynie z filmów z Arnoldem Schwarzeneggerem. Po lekturze tego komiksu, doszło do mnie, że popełniłem bardzo duży błąd odrzucając świat Cymeryjczyka. Polskie wydanie Marvela od Egmontu przekonało mnie w 100% do tego dzieła, otwierając przede mną kolejne wrota światowego komiksu na najwyższym poziomie.

„Conan Barbarzyńca: Życie i śmierć Conana” to zbiór sześciu pierwszych zeszytów wydanych oryginalnie przez Marvela od stycznia 2019 roku w Stanach Zjednoczonych. Scenariusz Conana stworzył Jason Aaron, który z Marvelem związany jest już prawie od 20 lat. Wielu z Was może go kojarzyć z takich serii jak Thor, Wolverine czy PunisherMax. Za rysunek odpowiedzialni są dwaj Panowie Mahmud Asrar i Gerardo Zaffino. Co ciekawe tylko 4 odcinek narysowany jest przez tego drugiego Pana.

Całość wydana jest na wysokiej jakości papierze ze sztywną okładką z zakładkami. Rysunki są na najwyższym poziomie. Bardzo ciekawa jest różnica między rysownikami, którą widać gołym okiem, ale nie przeszkadza ona w żaden sposób w czytaniu tej pozycji. Kreska Asrara jest typowa dla Marvela tj.wyraźna, mocna oraz dość szczegółowa. Natomiast kreska Zaffino jest chaotyczna, niezbyt dokładna, ale za to baaardzo mroczna. Dzięki temu 4 część zyskuje trochę inną otoczkę. Każdy zeszyt w tym zbiorczym wydaniu oddziela oryginalna okładka oraz mapka z zaznaczonym terenem gdzie aktualnie rozgrywa się akcja komiksu. Jest to coś co jeszcze bardziej pozwala wkręcić się w fabułę jak i w sam komiks. Na sam koniec wydawca przygotował dla nas bardzo fajną niespodziankę. Mianowicie otrzymujemy zbiór alternatywnych okładek tejże serii i należy zaznaczyć, że nie jest to mały zbiór.

Jeśli chodzi o samą fabułę to nie chcę Wam zdradzać za wiele, ale pragnę abyście wiedzieli, że każdy z zeszytów opisuje różne historie. Nie są one jednak przypadkowe czy bez znaczenia. Są ze sobą powiązane i tworzą wspólną całość. Księga pierwsza przedstawia nam kilka różnych historii Conana jak na przykład spotkanie Conana z wiedźmą, podróż przeklętym statkiem lub walką z wielkimi i potężnymi wężami. Sama fabuła jest dość szybka i jak na Conana przystało bardzo krwawa. Ja osobiście uwielbiam w komiksach sceny walk, a tutaj jest to pokazane przez Asrara w idealny sposób.

Podsumowując jeśli nie czytałeś nigdy komiksów z uniwersum Conana to ta pozycja jest dla Ciebie. Ja bawiłem się przy tym komiksie świetnie i z niecierpliwością czekam na kolejne wydanie.

Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 160
Format: 16.7×25.5cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 9788328198241
Wydanie: I
Cena okładkowa: 49,99

Kamil Murzyn – Kręgi Magii: Cienie na niebie [Rozmowa]

Ja inkwizytor. Przeklęte kobiety [Zapowiedź]