in , , , ,

Czarne Nenufary [recenzja] #mniesiepodoba

,,Czarne nenufary” to „ zapierająca dech w piersiach” powieść graficzna autorstwa duetu Freda Duvala i Didiera Cassegraina oraz pisarza Michela Bussiego. Komiks opowiada historię młodej artystki, Giverny, która poznaje sekrety swojej rodziny podczas poszukiwania mordercy swojego ojca. Tak dokładnie, to mamy do czynienia z trzema bohaterkami :  uczennicą  z talentem malarskim, pragnącej miłości nauczycielki i podejrzliwą staruszką. Akcja kryminału dzieje się w ukochanym miasteczku Monet. Morderstwa wstrząsające tę osadę dzieją się na tle jak z obrazów impresjonistów w słonecznej konwencji akwareli.

Jedną z największych zalet jest strona wizualna “Czarnych Nenufarów“, która zaskakuje pięknem czytelników Cassegrain i Bussi. Strony komiksu są wypełnione szczegółowymi ilustracjami, a kolory i cienie są używane w niebywale efektowny sposób. Charakterystyczna dla tego stylu estetyka sprawia, że czytelnicy poczują się, jakby przemierzali piękne francuskie krajobrazy, podczas gdy rozwiązują zagadki kryminalne. Czuć tu dosłownie słońce, smak wina kolory łąk i pól.

Fabuła jest inna niż w typowych kryminałach, a jej narracja może być określona jako “poetycka”. Dupontowy scenariusz dodaje do niej wątki psychologiczne i emocjonalne, dzięki czemu postacie są bardziej wielowymiarowe. Morderstwo w Giverny jest jedynie początkiem  podróży, która pozwala  odkryć tajemnice swojej rodziny i poznać samego siebie.

Czarne Nenufary” to nie tylko komiks o morderstwie, ale również utwór o niebywałym uroku, pełen emocji i refleksji nad przemijaniem. Twórcy uchwycili na kartach historię, która z pewnością zostanie w pamięci każdego, kto ją przeczytał. Gorąco polecam ten komiks fanom gatunku jak i osobom, które chcą odkrywać nowe spojrzenie na kryminały i sztukę komiksową.

Dzięki Wydawnictwu Marginesy i Krzysztofowi Umińskiemu, tłumaczowi, polski czytelnik ma okazję poznać świetny kryminał w wyjątkowej formie.

A ja mogłem sycić oczy formą malarską tych genialnych twórców i cieszyć się, nie banalną fabułą tego kryminału .

W załączeniu fanart do tytułu mojego autorstwa..

A jak jesteśmy przy kryminałach i fascynujących swą  formą komiksach za tydzień możecie oczekiwać mojej recenzji „ Dorwać Ramireza” .

Dane Techniczne:

Wydawnictwo: Marginesy

Tytuł oryginału:Nymphéas noirs

Data wydania:2020-06-17

Data 1. wyd. pol.:2020-06-17

Liczba stron:144

Język:polski

ISBN:9788366500389

Scenarzysta:Michel Bussi, Fred Duval

Ilustrator:Didier Cassegrain

Tłumacz:Krzysztof Umiński

Wydawnictwo:Wydawnictwo Marginesy

Autor: Arnold Woliński
Autor: Arnold Woliński

Tak zwane żeńskie narządy płciowe. Recenzja „Owocu poznania” Liv Strömquist

Konkurs – Zanim wystygnie kawa. Opowieści z kawiarni