in , ,

Dzień Darmowego Komiksu w Poznaniu

Dzień Darmowego Komiksu jest inicjatywą wzorowana na amerykańskim Free Comic Book Day, polegającą na publikowaniu darmowych komiksów. To święto komiksowego umownie jest obchodzone w maju, w dniu jaki w danym mieście najbardziej pasuje lokalnym organizatorom.

W Polsce najpopularniejszą edycją DDK, jest ta organizowana w mieście Poznań przez NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet  (ul Ratajczaka 38/40). DDK jest kulminacyjnym elementem Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej mającego miejsce 9-11 maja. Z programem festiwalu możecie zapoznać się tutaj.

Co do samego DDK poza darmowymi komiksami (których lista dostępna jest tutaj) na odwiedzających czeka szereg innych atrakcji jak np. prelekcje, spotkania autorskie, giełda komiksów, warsztaty, konkursy itp.

Warto wspomnieć iż wśród darmowych komiksów znajdzie się kolejny, czwarty numer DarmoZina, wydanego przez czytelnie NOVA z okazji DDK. Ta pozycja jest antologią krótkich historyjek nadesłanych przez entuzjastów komiksowych. Swoje prace mogli nadesłać zarówno doświadczeni rysownicy jak i amatorzy.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziały w tym niesamowitym święcie komiksowym. Polecamy obserwować profil imprezy aby być na bieżąco z aktualnościami jej dotyczącymi:

https://www.facebook.com/events/

 

Bogactwo [#Żyjek27]

Żyjek [odcinek specjalny]