in , ,

Dzień Darmowego Komiksu w Poznaniu [zapowiedź]

Już w najbliższą sobotę (12 maja) odbędzie się 5. edycja Dnia Darmowego Komiksu, którego organizatorami są  NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet oraz sklep internetowy Multiversum.

Jak co roku, odwiedzający będą mogli wybrać spośród pokaźnej oferty komiksów, dwa darmowe tytuły. Dodatkowo każdy otrzyma swój egzemplarz Darmozina – antologii polskich twórców komiksowych. W tym roku wychodzi jego 3. numer.

Ponadto tegoroczną edycję imprezy organizatorzy wzbogacili o grę miejską w ramach której będzie można otrzymać dodatkowe komiksy odwiedzając okoliczne galerie i lokale zaproszone do wspólnej zabawy.

Poza darmowymi komiksami będą także inne atrakcje, w tym między innymi prelekcje i spotkania autorskie. Prelekcje odbywaać się będą na dwóch salach wykładowych. Niestety nakładają się one na siebie, więc trzeba wybierać na której prelekcji obecności najbardziej nam zależy. Wśród prelegentów będą: Joachim Tumanowicz, Małgorzata Chudziak, Julian Jeliński, Katarzyna Maciejewska, Mateusz Bartkowiak i inni;

Podczas spotkań autorskiich będzie można zobaczyć na żywo polskich twórców komiksowych. W tym roku przybędą następujące znakomitości: Michał “Śledziu” Śledziński, Szymon Szelc, Mikołaj Tkacz, Jerzy Szyłak oraz Daniel Gizicki i Grzegorz Pawlak. Będzie to idealna okazja na zdobycie autografów.

Główne elementy imprezy odbędą się w Bibliotece Uniwersyteckiej usytuowanej przy ulicy ul Ratajczaka 38/40. Ze szczegółowym planem imprezy możecie zapoznać się tutaj.

Polecamy również obserwować profil organizatora na facebooku: https://www.facebook.com/czytelnianova/

Natomiast pod poniższym linkiem możecie zapoznać się z listą komiksów wydanych z okazji tegorocznego Free Comic Book Day, które będą dostępne również w Poznaniu dzięki sklepowi Multiversum: https://www.freecomicbookday.com/catalog

Dajcie znać w komentarzach czy wybieracie się do Poznania na tą imprezę i jakie darmowe komiksy Was interesują najbardziej 🙂

One Comment

Rozpoczynamy przygodę z “Vei” [recenzja]

Szczeciński Dzień Darmowego Komiksu