in , ,

Era komputera łupanego [Retro Stories na Wspieram.to]

Czy wiecie kto tworzył pierwsze gry komputerowe w tym kraju? W jakich warunkach przyszło pracować twórcom? Skąd brali pomysły? Jeśli ten projekt wypali – będziecie mieli szansę się dowiedzieć.

Gdańszczanin Łukasz Unterschuetz prowadzi zbiórkę na portalu Wspieram.to na sfinansowanie cyklu wywiadów z polskimi twórcami gier komputerowych. Na liście “do przepytania” znaleźli się m.in. Maciej Miąsik (współtwórca takich hitów lat 90. jak Electro Body i Robbo) czy Mirosław Dymek (autor pierwszego polskiego RTSa – Polanie). Gotowe wywiady zostaną udostępnione szerokiej publiczności za pośrednictwem YouTube’a.

Ale żeby tak się stało autor musi najpierw zebrać co najmniej 6 tys. złotych na koszty dojazdów i wydatki administracyjne. Jeśli zebrana suma osiągnie wyższy pułap – pojawią się nowe “ficzery” (jak napisy dla niesłyszących, animowane przerywniki czy – jeśli uda się osiągnąć maksymalny cel – dwugodzinny film dokumentalny, łączący wszystkie wywiady w spójną całość).

Jak zwykle w takich przypadkach, w zamian za wsparcie projektu ofiarodawcy mogą liczyć na ekskluzywne nagrody – jak np. pocztówki z autografami rozmówców autora lub płyty BR z wybranymi zarejestrowanymi wywiadami.

Akcja potrwa do 20 czerwca.

Ur. 1980 (to był dobry rocznik, nie tylko dla win). Z zamiłowania nerd. Zapalony gracz, czytacz i oglądacz. Autor bloga Trollowy Most.
Troll chrzestny Stowarzyszenia POP-ART.

Wystawa i książka z Jakubem Różalskim w roli głównej

Mordobicie. Marvel kontra DC Comics [recenzja]