in , ,

Fanowski film inspirowany “Thorgalem” [zwiastun]

Kilka dni temu do sieci trafił zwiastun fanowskiego filmu inspirowanego komiksem Thorgal z albumu Władca gór Grzegorza Rosińskiego oraz Jean Van Hamme’a. Produkcja nosi tytuł Kriss de Valnor i Władczyni lasu. Nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery filmu.

Komiksowa historia zawarta w filmie opowiada o losach Uroborosa zanim znalazł go Thorgal. Tym razem ten magiczny pierścień, który w połączeniu z wodą daje władzę nad czasem, trafia w ręce Kriss de Valnor. Przypadkowe znalezisko wplątuje ją w historię tragicznej miłości Mojmiry i Derwana.

W produkcji tworzonej przez Charlesa Ladaco i siostry BUI wykorzystano fikcyjny język, który stylizowany jest na starosłowiański. Film bedzie trwać ok. 40 minut. W obsadzie zobaczymy: Adę Neyman (Kriss de Valnor), Ewę Kasprzyk (Valdemana), Magdalenę Kielar (Mojmira), Włodzimierza Dembowskiego (Derwan) i Magdę Dembowską.

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

One Comment

Superman tom 2. – Pierwsze próby Superboya

#mniesiepodoba11 [Jaro Klasik]