in , ,

Grudniowe zapowiedzi od KBOOM

Jeżeli chcecie sprawić prezent pod choinkę jakiemuś fanowi komiksów, albo po prostu poprosić Mikołaja o jakieś ciekawe pozycje dla siebie to wydawnictwo KBOOM zapowiedziało tytuły idealne na taką okazję.

Mowa o Klaus oraz X-O Manowar. Oba tytuły trafią do sprzedaży już 4 grudnia, więc będzie sporo czasu by przed świętami Bożego Narodzenia zaopatrzyć się w nie, zapakować i umieścić pod choinką.

Scenariusz: GRANT MORRISON
Rysunki: DAN MORA
Tłumaczenie: Marek Starosta
Wydawnictwo: KBOOM
Liczba stron: 208
Format: 184×287 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-951721-3-7
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 109,00 zł
Premiera: 4 grudnia 2018

Jest mitem. Legendą. Kochają go dzieci i dorośli na całym świecie… ale czy ktoś naprawdę zna jego historię?

Rozgrywający się w fantastycznej przeszłości pełnej mitów i magii Klaus wyjaśnia, skąd wziął się tajemniczy osobnik roznoszący dzieciom prezenty – to opowieść o samotniku i jego wilku walczących z totalitarnym reżimem i starożytnym złem, które go utrzymuje. Nagradzany autor Grant Morrison (All-Star Superman, Multiversity) oraz rysownik Dan Mora (Hexed) odświeżają, odkrywają i wymyślają na nowo klasycznego superbohatera XXI wieku, czerpiąc pełnymi garściami z wierzeń Wikingów, syberyjskiego szamanizu, a także wykorzystują bardziej niepokojące oblicze Gwiazdki, dzięki postaciom takim jak złowieszczy Krampus.

Scenariusz: MATT KINDT
Rysunki: TOMÁS GIORELLO
Tłumaczenie: Marek Starosta
Wydawnictwo: KBOOM
Liczba stron: 124
Format: 170×260 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-951721-2-0
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 49,00 zł
Premiera: 4 grudnia 2018

Aric z Dacji urodził się podczas rozkwitu Imperium Rzymskiego. Od dzieciństwa uczył się wojennego rzemiosła. Ze świata pełnego przemocy porwali go kosmici. Jako niewolnik przetrwał tam, gdzie inni przepadli. Uciekł, dzięki scaleniu z orężem o niezmierzonej mocy – zbroi znanej jako X-O Manowar. Aric wrócił w nim na Ziemię… i utknął w czasach współczesnych.

Ale to było dawno temu. Dziś Aric znajduje się z dala od domu. Wiedzie nowe życie na osobliwej i prymitywnej planecie. Uwolniony spod brzemienia przeszłości, uprawia rolę. Wolny od wojny. Wolny od przemocy. Wolny od zbroi.

Ale machina śmierci znów zmierza w jego kierunku. Siłą wcielony do kosmicznej armii i rzucony w środek zaciekłego konfliktu, znajdzie ujście dla swojego gniewu, gdy ponownie będzie musiał przywdziać zbroję. W niej zdziesiątkuje armie, obali imperia i wywoła międzyplanetarne kon ikty. Z żołnierza stanie się generałem, imperatorem i wizygotem. Oni chcieli broni. On wyda im wojnę!

Znakomici twórcy Matt Kindt (DIVINITY) i Tomás Giorello (BLOODSHOT REBORN) przed- stawiają niesamowite nowe przygody jednej z największych ikon wydawnictwa Valiant.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach X-O MANOWAR (2017) #1-3 oraz przeszło trzydzieści stron niezwykłych ilustracji i dodatków!

źródło: www.facebook.com/wydawnictwokboom/

Warsztaty podczas BETON 2018 [zapisy]

Zapowiedzi mangowe – listopad 2018