in , ,

Wrześniowe zapowiedzi komiksowe od Scream Comics

Zapowiedzi komiksowe od Scream Comics zapowiadają się apetycznie. Szczegóły na stronie wydawnictwa i poniżej.

BLACK BEARD — wydanie zbiorcze

Kolejne arcydzieło rysunkowe najwybitniejszego obecnie rysownika marynisty, Jeana- Yves’a Delitte’a (Krew tchórzy, seria Wielkie Bitwy Morskie).

Kto pamięta Braci Witalijskich, którzy w średniowieczu grasowali na Morzu Bałtyckim? A piratów berberyjskich oraz ich grabieżcze rejzy? Piractwo jest częścią naszej historii. Już rzymski dowódca wojskowy Gnejusz Pompejusz zaciekle walczył z piratami, którzy byli plagą błękitnych wód Morza Śródziemnego.

Na początku Oświecenia piractwo wyniosło się do Indii Zachodnich lub Wschodnich, w zależności od tego, czy znajdowały się na zachód, czy na wschód od Europy. Wydawało się, że można się tam łatwo wzbogacić. Zatem dlaczego morski rozbójnik miałby nie spróbować szczęścia w czasach, gdy można było z łatwością oszukiwać, kraść, zagarniać czyjeś ziemie i wykuwać swoją legendę?…

Podobnie, jak każda historia, ta opowieść zaczyna się od słów: Dawno, dawno temu na Karaibach… Lecz ma ona również swój koniec!

Wydanie zawiera dwa tomy i stanowi zamkniętą historię. Dostępny także z okładką limitowaną.

Scenariusz: Jean-Yves Delitte
Rysunki: Jean-Yves Delitte
Tłumaczenie: Jakub Syty
Format: 240 × 320 mm
Strony: 100
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-67161-73-2
Cena detaliczna: 109,99 zł

OWADY w komiksie tom 3

Kolejny bestseller spod pióra Christophe’a Cazenove’a, autora bestsellerowej serii Sisters.

Kolejny tom Owadów w komiksie, bestsellerowej serii z Francji. Nie tylko dla młodych entomologów! Jeśli nadal nie rozpoznajecie robala, który lata Wam przed nosem, a chcielibyście wiedzieć co to za jeden, to ta
seria jest dla Was! Jeśli do tego czytając i poznając nowe gatunki zwierząt, chcecie się świetnie bawić i śmiać do upadłego, to trafiliście idealnie.

Czy wiesz, że kopce termitów są klimatyzowane? Że pszczoły mają język? Że są mrówki miododajne? A może człowiek zawsze jadł owady? Pomiędzy humorem a naukową prawdą, ten żartobliwy i zabawny komiks sprawi, że staniesz się ekspertem w fascynującym świecie owadów.

Scenariusz: CHRISTOPHE CAZENOVE & FRANÇOIS VODARZAC
Rysunki: COSBY
Format: 240 × 320 mm
Strony: 48
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-67161-77-0
Cena: 59,99

MŁODY MOZART

Kolejny tom serii o młodych geniuszach (wcześniej wydany był komiks Młody Leonardo).

Wolfgang Amadeusz Mozart żyje tylko muzyką. I już wie, jak to docenić we wszystkich sytuacjach, nawet najbardziej nieoczekiwanych! Młody wirtuoz szuka natchnienia — i znajduje! Inspiracją stają się dla niego krzyki jego siostry, strzał z rusznicy czy… psiak. Niezależnie od tego, czy dźwięki pochodzą od ptaków, świerszczy czy żab, każda nuta jest dobra, ponieważ dla tego początkującego geniusza wszystko jest muzyką!

Scenariusz: Wiliam Augel
Rysunki: Wiliam Augel
Format: 205 × 280 mm
Strony: 88
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-67161-74-9
Cena: 69,99 pln

24-GODZINNY LE MANS -1968-1969: ŚPIESZ SIĘ POWOLI

Kontynuacja komiksowego cyklu o najsłynniejszym na świecie wyścigu. Pozostajemy w cudownych latach 60., gdy sportowe bolidy łączyły w sobie osiągi, surowość i piękny design, a za ich kierownicami siedzieli prawdziwi twardziele ryzykujący życie.

W 1968 roku wydarzenia majowe miały wpływ również na zawody sportowe, wobec tego wyścig na torze Sarthe został przesunięty na wrzesień. Przed startem Porsche znajdowało się na prowadzeniu w walce o Mistrzostwo Świata Samochodów Sportowych, lecz Ford, który miał za sobą dwa zwycięstwa w Le Mans, wiedział, że wszystko jest jeszcze możliwe!

W 1969 roku Ford znów wstawił do wyścigu swoje zaszczytne GT40. Tylko że amerykański gigant był wyraźnym outsiderem wobec floty Porsche, a w dodatku Jacky Ickx, jego najlepszy kierowca, ruszył jako ostatni w akcie protestu przeciwko procedurze startowej, którą uważał za zbyt niebezpieczną. Wyścig Le Mans zawsze szykował swoje niespodzianki… jednak w tym roku był w nie wyjątkowo bogaty!

Scenariusz: YOUSSEF DAOUDI
Rysunki: CHRISTIAN PAPAZOGLAKIS, ROBERT PAQUET
Format: 240 × 320 mm
Strony: 48
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-67161-76-3
Cena: 64,99 pln

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Komiks PL. Subiektywny przegląd polskiego komiksowa #18

Barbenheimer (recenzja)