in

H1 od Humanoids [Nowe Idzie #9]

Nowy Imprint od Humanoids

Wydawnictwo Humanoids zaczęło ostatnio częściej pojawiać się na ustach fanów. Stało się to za sprawą pozyskania takich sław jak Mark Waid czy John Cassaday . Teraz wiadomo, że będą oni nadzorować nowy imprint, H1. Jego historie mają być osadzone w świecie, w którym zaczęli pojawiać się ludzie z supermocami. Prócz nich architektami przedsięwzięcia będą Kwanza Osajyefo, Yanick Paquette i Carla Speed McNeil . Za trzy główne serie będą odpowiadać: Phil Briones, Vanessa Del Rey, Cheryl Lynn Eaton, Mike McKone i Afua Richardson.
Ignited jest współtworzone przez Waida, Osajyefo i Brionesa. Opowiada o szóstce nastolatków zyskujących nadludzkie moce. Ludzie tacy jak oni zaczęli pojawiać się na świecie wraz ze wzrostem liczby naturalnych katastrof. Wygląda to tak, jakby sama matka natura chciała zmienić równowagę na świecie. To historia współczesnych problemów, z jakimi radzić sobie muszą nastolatki.
Omni będzie pisane przez Eaton. Cecilia Cobbina to genialna uczona. Po incydencie w Afryce zyskuje wzmocnione mentalne zdolności. Teraz musi poradzić sobie z własnymi lękami i odkryć jeden sekret, który wciąż jej umyka – co powoduje pojawianie się Ignited. Komiks ma pokazać jak supergeniusz radziłby sobie z zaburzeniami nerwicowymi czy PTSD.
Ostatnią serią będzie Strangelands, której autorzy nie zostali ogłoszeni. Opowiada o Elakshi i Adamie, dwójce kompletnie sobie obcych ludzi, prowadzących zupełnie odmienne życia. Do czasu, gdy zyskują moce. Moce, które mogą doprowadzić do katastrofy nawet na planetarną skalę, jeśli znajdą się zbyt daleko od siebie. Teraz ich największym wyzwaniem jest pozostać cały czas razem.
Dodatkowo w ramach imprintu zobaczymy miniserie. Mają opowiadać samodzielne, oryginalne historie oraz wzmacniać główną linię i rozbudowywać wspólny świat. Pierwszą z nich jest The God Country. Scenariusz napisze Quinton Peeples a zilustruje go Denis Calero. Darrick Robertson zapewni okładki. To historia Grissoma Callahana, ostatniego z długiej linii szeryfów. Nauczył się on wszystkiego od ojca i dziadka, ale jego umiejętności okazują się niewystarczające do schwytania seryjnego mordercy. Śledztwo Callahana przypadkiem uruchomi łańcuch wydarzeń, który wstrząśnie jego życiem.
Meyer napisze Joanthan Lang a zilustruje Andrea Mutti. Za okładki odpowiada Shawn Martinbrough. To komedia o ostatnich latach życia niesławnego żydowskiego gangstera, Meyera Lansky’ego. Na stare lata widzi on jak wiek i słabnące zdrowie odbierają mu władzę, o którą tak długo walczył. Desperacko próbuje zorganizować ostatni skok.
Ostatnią pozycją będzie Nicnevin and the Bloody Queen. Scenariusz napisze Helle Mullane a zilustruje go Dom Reardon. Okładki stworzy Jock. Ma to być połączenie dramatu i dark fantasy w północnej Anglii, gdzie dawne wierzenia i tradycje wciąż są żywe.

Avengers – Czas się kończy. tom 4 [recenzja]

Wernisaż wystawy Karola Kalinowskiego “Bohaterowie Kosmosu”