in , , ,

Jesienny Festiwal Mangowy Studia JG – zapowiedzi [aktualizacja 22.07]

Kilka dni temu Studio JG na swojej stronie internetowej na fb ogłosiło swoje pierwsze plany wydawnicze związane z tegorocznym Jesiennym Festiwalem Mangowym — akcją, która polega na wydaniu pierwszych tomów kilku wcześniej niewydawanych tytułów mang oraz przygotowaniu specjalnych gratisów dla osób, które zdecydują się na ich kupno. Pierwszymi komiksami są trzy tytuły, których opisy można przeczytać poniżej:

Kamonohashi Ron no Kindan Suiri

Autor: Akira Amano
Gatunek: shōnen, komedia, detektywistyczny, kryminalny
Liczba tomów: 11+
Premiera: listopad
Format: B6+

Opis fabuły

Kończąc Akademię Detektywistyczną Blue, Ron Kamonohashi został okrzyknięty prawdziwym geniuszem. Niestety, mimo wybitnego talentu, wkrótce okazało się, że posiada przypadłość, która kategorycznie dyskwalifikuje go do pracy w zawodzie. Choć potrafił rozgryźć każdą z powierzonych mu spraw, żaden z przestępców nie doczekał się wyroku, czy choćby aresztowania… Przerażony tym, do czego był zdolny, Kamonohashi na kilka lat zaszył się w mieszkaniu, odcięty od świata. Do czasu, gdy pewnego dnia odwiedził go najgorszy śledczy miejscowej policji z prośbą o pomoc w schwytaniu seryjnego mordercy. Gdy więc zbrodnia sama puka do drzwi, jak można się jej oprzeć…?

Yoru ni naru to Boku wa

Autor: Yuu Masuko, Kakeru Ninomae
Gatunek: shōnen
Liczba tomów: 4
Premiera: październik
Format: B6+

Opis fabuły

Nastoletnia Saya zostaje brutalnie zamordowana przez trzech niewiele od niej starszych chłopaków. Z uwagi na młody wiek, sprawcy po ośmiu latach wychodzą na wolność. Jednak Wakaru, brat ofiary, nie może się pogodzić z łagodnym wyrokiem i chce wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę. Odnajduje jednego z mężczyzn i rzuca się na niego z nożem, ale ostatecznie sam zostaje ciężko ranny. Gdy budzi się w szpitalu, zdaje sobie sprawę, że zdobył niezwykłą umiejętność… Po zaśnięciu jest w stanie świadomie wnikać w cudze sny. Co więcej, jego czyny względem nawiedzanych osób, zostawiają trwałe efekty w rzeczywistości. Czyżby Wakaru właśnie posiadł narzędzie do popełnienia zbrodni doskonałej?

Kyuujitsu no Warumono-san

Autor: Yuu Morikawa
Gatunek: shōjo, komedia, moce nadprzyrodzone
Liczba tomów: 5+
Premiera: październik
Format: A5

Opis fabuły

Bycie złoczyńcą to naprawdę ciężka praca… Zwłaszcza gdy jest się członkiem organizacji, mającej na celu podbicie Ziemi i anihilację wszystkich jej mieszkańców. Ale nawet od planowania globalnej zagłady trzeba czasem zrobić sobie przerwę! Oto przezabawna historia bardzo zabieganego złola, który jak nikt inny potrafi wykorzystać dni wolne od złoczynienia!

Na chwilę obecną nieznana jest dokładna ilość mang, które będzie można zakupić w ramach wspomnianego Jesiennego Festiwalu Mangowego. Co do wspomnianych wcześniej gratisów, prawdopodobnie tak jak w latach wcześniejszych wraz z zakupem minimum trzech jesiennych nowości będzie można zdobywać limitowane karty kolekcjonerskie stworzone specjalnie na tę okazję — oczywiście pod warunkiem, że ich zakup odbędzie się przez oficjalny sklep wydawnictwa yatta.pl.

AKTUALIZACJA:

Dnia 07.07.2023 wydawnictwo Studio JG zapowiedziało kolejny, czwarty już tytuł, który będzie miał swoją premierę podczas Jesiennego Festiwalu Mangowego, a będzie nim:

IMAWA NO KUNI NO ALICE

Autor: Haro Aso
Gatunek: shonen, horror, psychologiczny
Liczba tomów: 9 (wydanie 2w1)
Premiera: listopad
Format: A5

Opis fabuły

Podczas nocnej eskapady osiemnastoletni Ryohei Arisu i dwóch jego najlepszych kumpli stają się świadkami serii dziwnych fajerwerków. Niespodziewanie jeden z wybuchów zupełnie ich ogłusza, a gdy dochodzą do siebie, odkrywają, że miasto zmieniło się nie do poznania. Szybko okazuje się, że opustoszała metropolia jest areną okrutnej gry, w której aby przeżyć, należy rozwiązywać coraz trudniejsze zagadki. Czy Arisu i jego przyjaciele zdołają przetrwać w tym zabójczym świecie?

AKTUALIZACJA 2:

Z dniem 15.07.2023 r. wydawnictwo Studio JG ogłosiło plany wydania piątego już tytułu w ramach Jesiennego Festiwalu Mangowego. Będzie nim:

MUSEUM: THE SERIAL KILLER IS LAUGHING IN THE RAIN

Autor: Ryosuke Tomoe
Gatunek: horror, psychologiczny
Liczba tomów: 3
Premiera: listopad
Format: A5

Opis fabuły

W mieście zaczyna dochodzić do makabrycznych zbrodni. Morderca za każdym razem znajduje inny, wyszukany sposób na pozbawienie swoich ofiar życia, zaś przy zwłokach pozostawia upiorne wiadomości. Należący do zespołu dochodzeniowego Hisashi Sawamura ze wszystkich sił próbuje odkryć, co łączy te okrutne morderstwa. Gdy jednak motywy sprawcy wychodzą na jaw, śledczy z przerażeniem stwierdza, że zagrożona jest jego własna rodzina. Czy Sawamura zdoła powstrzymać mordercę i uratować bliskich?

AKTUALIZACJA 3:

W dniu 22.07.2023 r. wydawnictwo Studio JG podało już 5 ostatnich tytułów, które wyda na Jesiennym Festiwalu Mangowym. Oznacza to, że łącznie będzie można na nim zakupić aż 10 pierwszych tomów nowo wydanych tytułów — dla porównania, w zeszłym roku było ich 8. Najnowszymi zapowiedzianymi mangami będą:

GACHIAKUTA

Autor: Kei Urana, Hideyoshi Ando
Gatunek: shōnen, fantastyka, akcja
Liczba tomów: 7+
Premiera: listopad
Format: B6+

Opis fabuły

Rudo żyje w slumsach na obrzeżach metropolii, której granice wyznacza Otchłań – bezdenne wysypisko, a zarazem miejsce egzekucji. Pewnego dnia chłopak zostaje oskarżony i skazany za zbrodnię, której nie popełnił, a w konsekwencji – strącony do Otchłani. Cudem udaje mu się jednak przeżyć upadek. Uratowany przez tajemniczego mężczyznę imieniem Engine, Rudo odkrywa w sobie niezwykłą zdolność dawania przedmiotom życia i wydobywania z nich mocy. Uzbrojony w nową siłę postanawia nie tylko zemścić się za niesprawiedliwość, jaka go dotknęła, ale też zmienić cały ten przeklęty świat!

POCHI KURO

Autor: Naoya Matsumoto
Gatunek: shōnen, komedia, romas, fantastyka
Liczba tomów: 4
Premiera: listopad
Format: B6+

Opis fabuły

Krainę Demonów zamieszkują rozmaite gatunki mitycznych istot, dla których największym przysmakiem jest ludzkie mięso. Problem w tym, że człowieka w tym świecie od setek lat nikt nie widział. Tym większy jest szok Kuro, gdy pewnej nocy przypadkiem ściąga do tego wymiaru śmiertelną nastolatkę. Mało tego, zamiast pożreć dziewczynę… z miejsca się w niej zakochuje! Czy zdoła – a co najważniejsze – czy zechce pomóc jej w powrocie do domu?

HIRAETH WA TABIJI NO HATE

Autor: Yuki Kamatani
Gatunek: shōnen, komedia, romas, fantastyka
Liczba tomów: 3
Premiera: październik
Format: A5

Opis fabuły

Nie mogąc pogodzić się ze śmiercią przyjaciółki, Mika postanawia odebrać sobie życie. Spod kół rozpędzonego samochodu ratuje ją jednak dwóch nieznajomych. Jednym z nich jest przystojny, wiecznie szukający swojej drugiej połówki nieśmiertelny, do reszty zmęczony swoją długowiecznością. Drugi zaś to powoli zapominane przez ludzi bóstwo, które wkrótce będzie zmuszone zniknąć z tego świata. Choć powody tych trojga bardzo się różnią, wszyscy pragną ruszyć na spotkanie śmierci. I tak rozpoczyna się niezwykła podróż do Krainy Ciemności, w trakcie której nasi bohaterowie zmierzą się z pytaniami o istotę cierpienia, wartość miłości i sens istnienia.

GANNIBAL

Autor: Masaaki Ninomiya
Gatunek: seinen, horror, psychologiczny
Liczba tomów: 13
Premiera: listopad
Format: A5

Opis fabuły

Policjant Daigo Agawa zostaje przydzielony do komisariatu w małej wiosce położonej głęboko w górach, gdzie przenosi się wraz z żoną i córeczką. Na miejscu okazuje się, że jego poprzednik zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach, niedługo po tym, jak zaczął oskarżać miejscowych o akty kanibalizmu. Sielankowa atmosfera prowincji sprawia, że początkowo funkcjonariusz nie chce dać wiary tym pogłoskom, jednak wkrótce w okolicy zaczyna dochodzić do dziwnych zdarzeń, które zmuszają go do weryfikacji swoich przekonań…

WIND BREAKER

Autor: Satoru Nii
Gatunek: shōnen, komedia, akcja
Liczba tomów: 12+
Premiera: październik
Format: B6+

Opis fabuły

Słabe stopnie, mocne pięści – tak wygląda rzeczywistość liceum Furin, znanego ze swojej niezwykle trudnej młodzieży. To właśnie tutaj naukę ma rozpocząć Haruka Sakura, którego chuligańska aparycja i zamiłowanie do bójek sprawiły, że całe życie spychany był na margines. Rezygnując z prób naprawy swojego wizerunku, wstępuje w mury niesławnej szkoły, aby stać się jeszcze silniejszym. Jednak ku swojemu zdziwieniu odkrywa, że uczniowie Furin są przez miejscowych uważani za… bohaterów i obrońców miasta! Czyżby Haruka znalazł miejsce, w którym nareszcie może być sobą?

Białogard Comic Con 2023 [patronat Betoniarki] MAMY PROGRAM!

KLIN Festiwal Komiksu i Ilustracji