in , , ,

Zapowiedzi nowych tytułów od wydawnictw mangowych (31.07-14.08.2023)

WYDAWNICTWO WANEKO

Wydawnictwo Waneko w ciągu ostatnich 2 tygodni zapowiedziało sporo nowych tytułów zarówno na ten, jak i przyszły rok kalendarzowy. Będą nimi zarówno serie kilku- jak i kilkunastotomowe, a także tytuły będące jednotomówkami:

SCARLET

Gatunek: akcja, dramat, fantasy, girls love
Autor: Chiri Yuino
Liczba tomów: 1 (wydanie 2 w 1)
Format: powiększony
Premiera: październik
Kategoria wiekowa: 18+

Opis fabuły

Łowczyni Fine, która została przemieniona w wilkołaka oraz zakapturzona optymistka Iris Redhood zostają połączone przez los. Fine zrobiłaby dla Iris wszystko — nawet wzięła nielegalny magiczny narkotyk i stałaby się krwiożerczym potworem. Iris zrobiłaby wszystko dla Fine — w tym pozwoliła pić swoją krew, bo tylko to może uspokoić dziewczynę, gdy mordercze instynkty wypełniają jej umysł. Łączy je pakt: Iris (będąca wilkołakiem) będzie karmić Fine swoją krwią, dopóki ta nie stanie się ponownie człowiekiem. W zamian gdy dziewczyna odzyska człowieczeństwo, Iris ją pożre. Do tego czasu wspólnie ścigają tych, którzy handlują nielegalnym i niebezpiecznym magicznym narkotykiem.

YAGIZA NO YUUJIN (tytuł roboczy: Mój przyjaciel Koziorożec)

Gatunek: dramat, shounen, nadprzyrodzone, tajemnica
Autor: Masaru Miyokawa, Otsuichi
Liczba tomów: 1
Format: powiększony
Premiera: grudzień

Opis fabuły

Wszyscy wiedzą, że Naoto Wakatsuki jest ofiarą prześladowań. Każdy choć raz był świadkiem, jak Akira Kaneshiro wraz ze swoimi pomagierami się nad nim znęcali. Wszyscy, łącznie z Yuuyą Matsudą, boją się oprawcy, o którym krążą różne straszne plotki, więc nikt nie staje w obronie ofiary. Pewnego dnia Yuuya dostrzega na swoim balkonie gazetę. Nie dziwi go jednak to, gdyż w tajemniczy sposób w tym miejscu pojawiają się różne przedmioty. Tym razem jednak pismo wydaje się pochodzić z dnia, który jeszcze nie nadszedł! Chłopak dowiaduje się, że drugiego października ma dojść do morderstwa, a sprawca zgłosi się na policję, po czym odbierze sobie życie w areszcie. Początkowo chłopak niespecjalnie interesuje się tą historią. Wszystko jednak zmienia się, gdy tej samej nocy wpada na trzymającego zakrwawiony kij baseballowy Naoto, który przyznaje się do zamordowania Kaneshiro! Yuuya decyduje się mu pomóc w ucieczce, by odmienić los chłopaka z 2 października. Przy okazji dowiaduje się rzeczy, które rzucają nowe światło na śmierć Kaneshiro…

MAJO (tytuł roboczy: Wiedźmy)

Gatunek: dramat, fantasy, seinen
Autor: Daisuke Igarashi
Liczba tomów: 1 (wydanie 2 w 1)
Format: powiększony
Premiera: luty 2024

Opis fabuły

Podczas wizyty na Bliskim Wschodzie, pochodząca z Wielkiej Brytanii Nicola, zakochuje się na zabój. Obiektem jej westchnień jest pracujący na bazarze Mimar. Mimo wysiłków dziewczyny odrzuca on jej zaloty. Po powrocie rozpacz i gniew goszczą na stałe w sercu dziewczyny. Po wielu latach, w ciągu których zdobywa bogactwo, sławę i “Sekret Świata”, Nicola powraca na targowisko, by zemścić się na Mimarze za swoje złamane serce i upokorzenie, którego doznała. W zbiorze tym znajdziecie także inne fantastyczne opowieści o wiedźmach i magii z różnych kręgów kulturowych i geograficznych.

HELTER SKELTER

Gatunek: dramat, thriller, josei, psychologiczny
Autor: Kyoko Okazaki
Liczba tomów: 1
Format: powiększony
Premiera: kwiecień 2024
Kategoria wiekowa: 18+

Opis fabuły

Próżność, chciwość, nienawiść, rozpacz… Każdy, kto interesuje się japońską modą, na pewno widział Ririko. Od kilku lat stoi na szczycie, swoją twarzą i ciałem promuje największe marki. Jednak utrzymanie się na topie to niekończąca się walka. Nowe modelki i trendy rosną jak grzyby po deszczu. Aby nie popaść w zapomnienie, stale trzeba uczyć się nadążać za zmianami. Ririko decyduje się pójść pod nóż, jednak… to nie jej pierwszy raz. Kolejna runda operacji plastycznych ma pomóc jej w zachowaniu młodości i piękna. Tym razem nie chodzi jednak o drobne poprawki — bohaterka decyduje się pójść na całość i przechodzi całkowitą metamorfozę! Zmienia każdy centymetr swojego ciała, od stóp do głów. Do czego jeszcze posunie się modelka, aby ochronić młodość, sławę i urodę? Dokąd zaprowadzi ją to szaleństwo?

ABYSSE AZURE NO ZANIN (Tytuł roboczy: Grzesznica lazurowych głębin)

Gatunek: akcja, komedia, dramat, fantasy, romans, seinen
Autor: Akihito Tomi
Liczba tomów: 3
Format: powiększony
Premiera: październik

Opis fabuły

Wszyscy wiedzą, że oceany pokrywają niemal 70% powierzchni naszej planety. Nie każdy natomiast zdaje sobie sprawę, że pod ich powierzchnią istnieje cywilizacja. W tym rozległym, niezbadanym przez człowieka świecie, gdzie nie docierają promienie słońca, wznoszą się wysokie na ponad 3 kilometry góry, a każda z nich to miasto zamieszkane przez syreny. Zdecydowana i pewna siebie Jo prowadzi spokojne życie. Pewnego dnia wszystko się zmienia, gdy jej przyjaciółka Ryu zostaje aresztowana za załamanie “Świętego prawa”, które mówi o ukrywaniu istnienia syren przed ludźmi. Nie dość, że Ryu zakochała się w człowieku, to jeszcze się z nim spotkała! Jo chce ratować przyjaciółkę, ale będzie to od niej wymagało takiej samej zbrodni…

AO NO HAKO (tytuł roboczy: Niebieskie pudełko)

Gatunek: romans, obyczajowy, sport, shounen
Autor: Kouji Miura
Liczba tomów: 11+
Format: standardowy
Premiera: listopad

Opis fabuły

Taiki Inomata z klubu badmintona podkochuje się w starszej od niego gwieździe klubu koszykówki, Chinatsu Kano. Jej zaangażowanie w treningi i pasja do sportu go fascynują. Chłopak nie wie jednak, w jak niespodziewany sposób splotą się ich losy! Już niedługo będzie mógł widywać ją znacznie częściej i to nie tylko na sali gimnastycznej! By być godnym tej wspaniałej dziewczyny, Taiki jest zdeterminowany zrobić wszystko. Aby zaimponować swej wybrance, bohater rzuca się w wir morderczych treningów, a jego celem jest wystartowanie w zawodach krajowych!

MARRIAGETOXIN

Gatunek: akcja, komedia, dramat, romans, shounen, nadprzyrodzone
Autor: Mizuki Yoda, Joumyakun
Liczba tomów: 5+
Format: standardowy
Premiera: październik

Opis fabuły

Zabójca i oszust matrymonialny… Cóż może wyniknąć ze spotkania takich osobistości? Szalona podróż w poszukiwaniu żony dla jednego z nich! Gero pochodzi z liczącego wieki klanu zabójców. Chłopak nigdy nie uczęszczał do szkoły i stronił od rówieśników, otoczony jedynie rodziną skrywającą ponure sekrety. Uważa, że wszelkie jego relacje z kobietami są skazane na porażkę, a małżeństwo nie jest czymś, do czego został stworzony. Okazuje się, że bohater szybko musi zweryfikować swoje poglądy! Głowa rodu, w obawie przed brakiem spadkobierców, zmusza go, by znalazł ukochaną i spłodził syna. W przeciwnym razie zmuszona do tego zostanie jego ukochana siostra, która wiedzie szczęśliwy żywot z dala od nich. Chcąc nie chcąc, Gero wyrusza na poszukiwania żony, a pomóc ma mu w tym pewien oszust matrymonialny i jego niekonwencjonalne metody…

WYDAWNICTWO STUDIO JG

Wydawnictwo Studio JG na początku sierpnia zapowiedziało reedycję kolekcjonerską trzech dzieł mistrza mangowego horroru, Tanabe Gou — wszystko to w związku z jego obecnością na Festiwalu Komiksu w Łodzi, który odbędzie się 7-8 października tego roku. Wspomnianymi tytułami będą:

THE SHADOW OUT OF TIME

Gatunek: horror
Autor: Tanabe Gou
Liczba tomów: 1 (wydanie 2 w 1)
Format: B5
Premiera: październik
Kategoria wiekowa: 14+

Opis fabuły

Profesor uniwersytetu Miskatonic, Nathaniel Wingate Peaslee, pewnego dnia mdleje podczas prowadzenia zajęć. Gdy odzyskuje przytomność, z przerażeniem stwierdza, że upłynęło ponad pięć lat. Od lekarzy i syna dowiaduje się, że wybudził się niedługo po incydencie, ale nie był już wtedy sobą. Stracił wspomnienia i zaczął obsesyjnie studiować różne dziedziny nauki, popadając w coraz cięższe załamanie nerwowe. Słysząc to Peaslee usilnie próbuje przypomnieć sobie stracone lata, jednak powracające w jego snach przebłyski wspomnień, utwierdzają go w przerażającej świadomości, że w jego ciele zamieszkiwała istota nie z tej ziemi…

OPOWIADANIA

Gatunek: horror
Autor: Tanabe Gou
Liczba tomów: 1 (wydanie 3 w 1)
Format: B5
Premiera: październik
Kategoria wiekowa: 14+

Opis fabuły

Tajemnicze ruiny, skrywające przerażającą klątwę, wielkie pustkowie, które przed laty zniszczył minerał z innego świata, opuszczony kościół skrywający grozę… Historie pełne koszmarów i kosmicznej grozy autorstwa H. P. Lovecrafta zyskały nową, budzącą zachwyt formę za sprawą komisowych adaptacji mistrza Tanabe Gou. W skład niniejszego zbioru wchodzą opowiadania: Ogar, Świątynia, Zapomniane miasto, Nawiedziciel mroku, Dagon, Kolor z innego wszechświata.

W GÓRACH SZALEŃSTWA

Gatunek: horror
Autor: Tanabe Gou
Liczba tomów: 1 (wydanie 4 w 1)
Format: B5
Premiera: październik
Kategoria wiekowa: 14+

Opis fabuły

W 1930 r. amerykański Uniwersytet Miskatonic wysyła na Antarktydę ekspedycję naukową, która ma odkryć tajemnice skutego lodem kontynentu. Wkrótce grupa badaczy trafia na niezwykłe znalezisko, mogące być śladem po nieznanym pierwotnym organizmie. Coraz bardziej zatracając się w złowrogim krajobrazie, naukowcy odkrywają grozę, której początki sięgają niepamiętnych czasów… Przed Wami jedno z najsłynniejszych dzieł H. P. Lovecrafta, odsłaniające kolejne elementy mitologii Cthulhu.

WYDAWNICTWO KOTORI

Wydawnictwo Kotori do tej pory zapowiedziało w sierpniu wydanie dwóch nowych tytułów, którymi będą:

MATA, ONAJI YUME WO MITEITA (tytuł roboczy: Znowu miałam ten sam sen)

Gatunek: akcja, dramat, fantasy, girls love
Autor: Izumi Kirihara, Yoru Sumino
Liczba tomów: 3
Format: standardowy
Premiera: październik

Opis fabuły

Czy szczęście jest stanem trwającym cały czas? Czy może to ulotne chwile, które łatwo przegapić w ferworze codziennych obowiązków? Nanoka Koyanagi nie ma w szkole zbyt wielu znajomych i czuje się odrobinę samotna. W wyniku niezwykłego zbiegu okoliczności zaprzyjaźnia się z młodą kobietą oraz przesympatyczną starszą panią. To właśnie do nich zwraca się po pomoc w odnalezieniu odpowiedzi na zadane w szkole pytanie: “Czym jest szczęście?”. Rozmyślania doprowadzają Nanokę do zaskakujących wniosków i sprawiają, że zaczyna dostrzegać rzeczy, na które wcześniej nie zwracała uwagi. Lecz dopiero dramat pewnej nieznajomej dziewczyny pozwoli jej odnaleźć drogę do odnalezienia własnego szczęścia.

SAKANAI HANA NI MIZUYARI (tytuł roboczy: Kwiat, który nie miał zakwitnąć)

Gatunek: yaoi, romans, dramat
Autor: Yoshi, Naomi Aga
Liczba tomów: 2
Format: standardowy
Premiera: październik

Opis fabuły

Po zmianie pracy You Asami przeprowadza się do nowego mieszkania. Zupełnym przypadkiem jego sąsiadem okazuje się Taketo Sakuraba. Powiedzieć, że to dawny znajomy z liceum, byłoby sporym niedomówieniem, bo Asami w szkolnych czasach stracił dla niego głowę. Lecz teraz, po latach, nie ma już ochoty borykać się z sercowymi rozterkami. Tylko czy uda mu się zrealizować ten ambitny plan, kiedy również w pracy narażony jest na kontakty z Sakurabą?

Kalinka. Dżin Parszywiec [recenzja]

Requiem: Rycerz Wampir [Z półki zdjęte]