in

Komiks PL. Subiektywny przegląd polskiego komiksowa #22

Zapraszam na pierwszy list tej jesieni!

Spotkania/rozmowy

20 września serdecznie zapraszam na Kanał Książkowy, który powoli, ale systematycznie przerabiam na komiksowy 😉 Tym razem będę gościć Kasię Mazur. Widzimy się na lajwie o 18.00.

A żeby nie było, że polecam tylko swoje spotkania, to podrzucam Wam nowo powstały kanał na YT Łukasz lubi komiksy. Prowadzi je Łukasz, który bardzo lubi komiksy i zaprasza gości na krótkie rozmowy im poświęcone. Ostatnio gościł Rafa Janko, autora komiksu „Mięcho”. 

Festiwale

Z sukcesem zakończyły się imprezy komiksowe w Ostrołęce i Poznaniu, a sieć powoli zaczyna żyć głównie Międzynarodowym Festiwalem Komiksów i Gier w Łodzi. Sypią się zapowiedzi festiwalowych gości oraz premier szykowanych specjalnie na tę okazję. Warto śledzić SoMe festiwalu i zacząć planować listę zakupów oraz wydarzeń, których nie możemy przegapić podczas wydarzenia. Dajcie znać, na co planujecie uszczuplić zasoby Waszych portfelów 😉 

Po Łodzi już szykuje się Szczecin i Zachodniopomorskie Spotkania z Komiksem i Popkulturą BETON 2023. Nadal trwa nabór na prelekcje podczas festiwalu oraz nabór komiksów do zina Cemęt, którego premiera odbędzie się właśnie wtedy. Nadsyłajcie propozycje!

Wystawy

Dawno nie pisałam o wystawach, tymczasem warszawskie domy kultury szaleją i szykują nam świetne wernisaże i wystawy. 

W najbliższy weekend w Lengrenówce będzie można oglądać prace Falauke promujące jej album „Czy wszystko smakuje” podczaskolejnej edycji Dobrych kresek.

DOK Ursynów zaprasza do swojej galerii Środek komiksu na wernisaż wystawy Asi Wardzyńskiej „Skarby już 25 września, a WCK FIlia Radość na wernisaż wystawy Beaty Sosnowskiej „Poza granice” dzień wcześniej. 

Zapraszam do subskrypcji newslettera:

powered by TinyLetter

Jeżeli chcecie, by jakaś informacja się ukazała w kolejnym numerze mojego newslettera — zapraszam do kontaktu. 

A jakie newsy z polskiego komiksowa były dla Was najważniejsze w minionym tygodniu? 
MK

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Rewolucyjny mechanizm czyli po nitce do komputera [recenzja]

Nabór do drugiego numeru MeMo zina