in , , ,

Komiksy dla dzieci [TOPiK] patronat Betoniarki

4 września (poniedziałek), czyli w dzień rozpoczęcia roku szkolnego, zapraszamy na kolejne spotkanie grupy dyskusyjnej [Taktownie o Popkulturze i Komiksie], które odbędzie się o godz. 18:00 w Piwnicy Kany. Temat jest więc nieprzypadkowy: “Komiks dla dzieci”, który będę miała przyjemność poprowadzić.

Punktem wyjścia spotkania będzie próba odpowiedzi na pytanie: „od jakiego wieku można zacząć czytać dziecku komiksy?”. Gdy już to ustalimy, przyjrzymy się jaką ofertę dla grup wiekowych od 0 do 10 lat mają wydawnictwa w Polsce. Sprawdzimy, czy są to pozycje ciekawe tylko dla dzieci i nudne dla rodziców, czy jednak bawią małych i dużych?

Podczas rozmowy nie zabraknie też sentymentalnych powrotów do naszego dzieciństwa. Przypomnimy sobie, od jakich komiksów sami zaczynaliśmy naszą przygodę.

Zachęcamy do dyskusji wszystkich obecnych i przyszłych rodziców, którzy już czytają swoim dzieciom komiksy oraz tych, którzy chcą, ale nie wiedzą, od czego zacząć.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

TOPiK (Taktownie o Popkulturze i Komiksie) to cykl dyskusyjnego klubu prowadzony od wielu lat (wcześniej jako TOK) przez Stowarzyszenie POP-ART.

Niuniuś śpi bez mamy [recenzja]

Wrześniowe zapowiedzi komiksowe od Kultury Gniewu