in , ,

Wrześniowe zapowiedzi komiksowe od Kultury Gniewu

Jeszcze nie ostygły nowości sierpniowe, których recenzje dla Was szykujemy, a już Kultura Gniewu zapowiada gorący początek jesieni! Na Waszą kupkę wstydu wskoczą Jeż Jerzy dla dzieci, kolejna część przygód Kalinki, Czy wszystko smakuje?, czyli pełnometrażowy debiut Falauke, Pętla linii 168 xulma oraz Ostateczna przygoda Czopka Piotrka Marka Lachowicza.

Pętla linii 168

Czy odważysz się wsiąść w trolejbus linii 168 i pojechać nim aż do końca trasy?

Czy można cofnąć czas?
Czy można tym razem zdążyć na pierwszą lekcję?
Czy można przeżyć studniówkę jeszcze raz?
Czy można nie stracić przyjaciółki?
Nie zawsze.

Jedna decydująca chwila grozy zmienia losy trójki przyjaciół ze szkoły średniej, a przygotowania do matur i nastoletnie rozterki zaczynają blednąć przy niezwykłym odkryciu, jakiego dokonuje Zosia, wsiadając do pozornie zwykłego trolejbusu.

XULM stwarza laboratorium czasu – zapętlając zdarzenia, odkrywa ich warstwy i sprawdza, czy można bezkarnie ingerować w bieg historii.

Scenariusz:
xulm
Rysunki:
xulm

ISBN: 978-83-67360-48-7
Wydanie: I
Format: 165 × 235 mm
Objętość: 200 stron
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Czy wszystko smakuje?

Pełnometrażowy, komiksowy debiut jednej z najciekawszych polskich autorek!

Co zajmuje pierwsze miejsce na liście najgorszych rzeczy, jakie robią goście restauracji?
Jak najszybciej nauczyć się na pamięć wielostronicowego menu albo zrobić siedem mojito?
Co grozi za pomylenie składu dania dnia?
Jakie koszmary śnią się kelnerkom?

W swoim debiutanckim albumie Falauke zabiera nas w podróż po szemranych barach i ekskluzywnych restauracjach, rautach, weselach, jadłodajniach i fast foodach. Spoglądając przez ten kalejdoskop współczesnej gastronomii, widzimy nierzeczywiste oczekiwania pracodawców i klientów, niskie stawki, marne warunki pracy, a także to, że do przetrwania w tej branży konieczni są bliscy ludzie i dużo poczucia humoru.

Scenariusz:
Falauke
Rysunki:
Falauke


ISBN: 978-83-67360-50-0
Wydanie: I
Format: 165 × 235 mm
Objętość: 104 strony
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ostateczna przygoda Czopka Piotrka. Jedynka

Nikt się nie spodziewał… powrotu Czopka Piotrka!

Czopek Piotrek wskutek wstrząsającej gastrycznej katastrofy niespodziewanie traci kontrolę nad swoim poukładanym życiem celebryty. Jego los byłby przesądzony, gdyby nie Globulka Anulka, która ratuje go ze ścieku i doprowadza do stanu powtórnej używalności. Czy uda im się wyrwać z mroków kanalizacji i dotrzeć do Farmaceraju, legendarnego miejsca dla przeterminowanych leków?

Marek Lachowicz, autor kultowego „Człowieka Paroovki”, powraca po latach do swoich bohaterów, a że Człowiek Parówka przeżywa kryzys, a Gang Wąsaczy ma pewien wstydliwy problem, autor daje tym razem wykazać się Czopkowi. Jego losy układają się w szaloną opowieść, po której już nigdy nie spojrzycie tak samo na swoje tabletki.

Scenariusz:
Marek Lachowicz
Rysunki:
Marek Lachowicz

ISBN: 978-83-67360-47-0
Wydanie: I
Format: 165 × 235 mm
Objętość: 64 strony
Oprawa: zeszytowa

Kalinka. Gniew lisa

Drugi tom nowej przebojowej serii dla młodych czytelników!

Kalinka i Łysolek powracają!

Po potyczce z Dżinem Parszywcem Kalinka ma nadzieję na odrobinę spokoju… Jednak ni stąd, ni zowąd pojawia się wściekły lis i Kasztanowi Rycerze, czas zaczyna płatać figle, a tata okropnie się nudzi.
Co gorsza, dolinie grozi wielkie niebezpieczeństwo, a to wszystko (znowu) z winy Kalinki! Tej jesieni możemy liczyć na anomalie! I to nie tylko pogodowe…

W drugim tomie Kalinka odkrywa kolejne tajemnice wokół siebie, podejmuje ważne decyzje i poznaje siłę równowagi w przyrodzie. Ale czy uda jej się okiełznać gniew Króla Jesieni? I kim tak naprawdę jest pasterka ze stadem wełnistych piesków? Tego dowiecie się już wkrótce!

Scenariusz:
Thom Pico
Rysunki:
Karensac
Tłumaczenie:
Julia Szustak


ISBN: 978-83-67360-45-6
Wydanie: I
Format: 160 × 200 mm
Objętość: 112 strony
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Jeż Jerzy. Dzieła zebrane tom 5

Piąty — ostatni! – tom zbiorczego i kompletnego wydania przygód Jeża Jerzego, jednego z najpopularniejszych bohaterów współczesnego komiksu polskiego!

Postać, stworzona przez Tomka Leśniaka i Rafała Skarżyckiego, zawsze była głosem młodego pokolenia, ALE!

Zanim autorzy zaczęli bezlitośnie wyśmiewać nasze narodowe wady i słabości, a Jeż Jerzy skonfrontował się m.in. ze skinami, niekompetentnymi dziennikarzami, pazernymi politykami, mafią, a nawet samym Szatanem to ten kolczasty bohater bawił… dzieci.

Bo od wcielenia dla najmłodszych czytelników w „Świerszczyku” rozpoczęła się wielka kariera Jeża Jerzego. I to właśnie to oblicze zawiera tom piąty kolekcji dzieł zebranych. Znajdą się w nim wszystkie komiksy dla dzieci z udziałem kolczastego, z których większość nigdy przedtem nie była publikowana! Ba! Dopiero teraz po ponad 25 latach Leśniak i Skarżycki ujawniają finał historii o spotkaniu Jeża ze Smokiem!

Te i wiele innych atrakcji znajdziecie w tomie piątym i ostatnim jeżowych dzieł zebranych.

Scenariusz:
Rafał Skarżycki
Rysunki:
Tomasz Leśniak


ISBN: 978-83-67360-51-7
Wydanie: I
Format: 165 × 235 mm
Objętość: 200 stron
Oprawa: twarda

Wszystkie materiały promocyjne pochodzą ze strony wydawcy.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Komiksy dla dzieci [TOPiK] patronat Betoniarki

Skąd się bierze humor wszelki? O twórczości komiksowej Tadeusza Baranowskiego [dwugłos redakcyjny]