in , ,

#mniesiepodoba18 [Paolo Pantalena]

Urodzony w Salerno w 1977 roku, Paolo Pantalena jest włoskim rysownikiem o międzynarodowej sławie. Dzisiaj Pantalena znany jest m.in. jako twórca i pomysłodawca mini-serii fantasy o nazwie Oniba stworzonej dla Aspen Comics.

Pasja do sztuki towarzyszyła mu od dzieciństwa. Z biegiem czasu udało mu się połączyć pasję i pracę. Nieustannie rozwijał technikę, a jego naczelną zasadą była dbałość o szczegóły i detale.

W 2007 r. z the Zenescope Entertaitment pracował nad 1001 tysiącami nocy, czyli serią przygodową, a dziś jest regularnym covermanem amerykańskiego wydawnictwa.

To w 2008 roku jego kreska pojawiła się w Co jeśli? Marvel’s House of M, gdzie rysował bohaterów i przedstawiał na nowo wiele postaci, które sam kochał w dzieciństwie.

Później nakreślił historię poświęconą Darkhawk, dla kosmicznej sagi War of Kings, którą poddał reinterpretacji i oparł na dynamice ujęć. W 2011 roku artysta stworzył mini-serię Epoki i Artefakty.
Współpracował również z Marvelem i DC nad takimi tytułami jak Captain Marvel i Red Hood / Arsenal, a także okładką do serii Lady Death.

Solidna robota dla trykotowego uniwersum nie pozbawiła go indywidualnego stylu, który charakteryzuje się dynamiką postaci. Ruch jako forma egzystencji bohaterów wypisana jest na kartach komiksów rysowanych przez artystę. Przy tym warto zauważyć, że sam dostosował swoja sylwetkę do herosów przedstawianych w komiksach.

Liga Sprawiedliwości kontra Suicide Squad [recenzja]

Czy mężczyźni “naprawdę nienawidzą kobiet” również w komiksie