in , ,

Non Stop Comics — komiksowe zapowiedzi luty 2024

W lutym NSC planuje trzy albumy: ostatni rozdział kryminalnych przygód muzyka Jazza Maynarda, kontynuację perypetii niereformowalnego Torpedo i przedostatni tom przeuroczej opowieści obyczajowej Giant Days. Szczegóły poniżej.

Jazz Maynard, tom 3

Scenariusz: Raule Rysunki: Roger Tłumaczenie: Jakub Syty
ISBN: 978-83-8230-687-3
Oprawa: twarda
Ilość stron: 48
Format: 221×279
Premiera: 21.02.2024

Opis wydawcy

Jazz Maynard i jego przyjaciel Teo wrócili do El Raval. Teraz znajdują się wśród rodziny i przyjaciół. Wszystko wskazuje na to, że Jazz zostawił za sobą brudne sprawy i wreszcie poświęca się swojej wielkiej pasji – trąbce. Jest o krok od wydania pierwszej płyty i przygotowuje się do przedstawienia swojego repertuaru na scenie Cave Canem. Tylko że dzielnica El Raval się nie zmieniła. Dowodzi tego brutalne zabójstwo wuja Raimundo przez bandę drobnych rzezimieszków. Judas jest zdecydowany wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę, razem z Jazzem i Teo. Tak jak by to zrobiło trio z dawnych lat. Wpadając w sidła przeszłości, Jazz musi dokonać wyboru. I dokonuje go, lecz naraża się, że zapłaci wysoką cenę…

Torpedo 1972, tom 2

Scenariusz: Enrique Sánchez Abulí
Rysunki: Eduardo Risso
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
ISBN: 978-83-8230-688-0
Oprawa: twarda
Ilość stron: 64
Format: 170×260
Premiera: 28.02.2024

Opis wydawcy

Luca Torelli dostaje zlecenie od swojej starej przyjaciółki, Lou. Istnieniu kierowanego przez nią burdelu zagraża niejaki Joe Carter, policjant, i to właśnie jego trzeba zlikwidować. Torpedo przyjmuje intratne zlecenie i wraz z Rascalem wyrusza na pełną niebezpieczeństw misję. “O losie, ależ to boli!” jest kontynuacją nowego etapu w życiu legendarnej postaci stworzonej przez Enrique Sáncheza Abulíego, któremu w roli rysownika ponownie towarzyszy Eduardo Risso.

Giant Days, tom 13: Głowa do góry

Scenariusz: John Allison
Rysunki: Max Sarin
Tłumaczenie: Paweł Bulski
ISBN: 978-83-8230-695-8
Oprawa: miękka
Ilość stron: 112
Format: 170×260
Premiera: 28.02.2024

Opis wydawcy

Wszystko w życiu Esther dobrze się układa – musi tylko sobie poradzić z rozstaniem z przeszłości, własną śmiertelnością i stresem związanym z konkursem na esej, który może odmienić jej życie. Nie martwcie się o nią, wszystko sobie poukładała… oprócz „ułożenia sobie wszystkiego”. Poza tym jednak nie pędzi na oślep na spotkanie z żadnym bezpośrednim zagrożeniem. Brutalna rzeczywistość nie oszczędza za to McGrawa. Dowiaduje się on o śmierci najbliższej osoby i musi znaleźć sposób, żeby jakoś uporać się z informacją, która spadła na niego jak grom z jasnego nieba. Zdobywcy nagrody Eisnera – John Allison (By Night) i Max Sarin – wracają do Sheffield po cierpienie złamanego serca, bóle mięśni, wyjątkową boleść towarzyszącą podjęciu pracy w korporacji… i by wyjaśnić sekret, dlaczego miłość najbliższych pozwala przez to wszystko przejść. Album zawiera zeszyty z rozdziałami 49–52.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Ghost in the shell [recenzja]

Star Trek: Miasto na skraju wieczności [recenzja]