in , ,

Wrześniowe zapowiedzi wydawnicze od Non Stop Comics

Po wakacyjnej przerwie Non Stop Comics wraca z czterema tytułami. We wrześniu ukażą się ostatnie tomy „Szumowiny” Ricka Remendera i „Znajdujemy ich, gdy są już martwi” Ala Ewinga, kontynuacja „Giant Days” oraz one-shot „Fukushima”.

Szumowina, tom 3: Goldenbrowneye

Scorpionus i Moonflower wdrażają plany narzucenia nam swoich wersji utopii, pogrążając świat w pełnowymiarowym konflikcie! Naszą jedyną szansą ratunku jest zdemoralizowany, odurzony narkotykami metalowiec w latającym trans amie – Agent Szumowina!

Nie świruj, tylko łap ostatnią jazdę z RICKIEM REMENDEREM (Seven to Eternity, Deadly Class), ROLANDEM BOSCHIM (Winter Soldier, Ghost Rider) i Erniem Rayem Clementine’em, który naprawia świat i uszczęśliwia jego mieszkańców! A może wręcz przeciwnie! Niby czemu mielibyśmy wyjawiać ci koniec tej historii w notce na okładce?

Album zawiera zeszyty serii Scumbag ##11-14.

Scenariusz: Rick Remender
Rysunki: Roland Boschi, Moreno Dinisio
Tłumaczenie: Paweł Bulski
ISBN: 978-83-8230-496-1
Oprawa: miękka
Liczba stron: 128
Format: 170 × 260
Cena: 59,90 zł
Premiera: 6.09.2023

Giant Days, tom 12: Wypijmy za to!

Na Uniwersytecie Sheffield nie ma miejsca na nudę! Wystarczy, że Esther, Susan i Daisy zabiorą się za zwykłe z pozoru czynności, takie jak rozwiązanie zagadki kradzieży w sklepie z komiksami, pojadą na ślub brata McGrawa, Daisy zapisze się na kurs prawa jazdy… i JUŻ PO NAS. W tym samym czasie Ed musi przeprowadzić poważną rozmowę ze swoją dziewczyną i przedyskutować jej zachowanie po alkoholu. To ważne dla ich przyszłości… jeśli mają jakąś w ogóle mieć.

Zdobywcy Nagrody Eisnera – John Allison (By Night) oraz Max Sarin – wracają z nowymi wystrzałowymi opowieściami o najlepszych przyjaciółkach na świecie, wzbogaconymi specjalnym zeszytem napisanym i zilustrowanym przez samego Allisona. Album zawiera zeszyty z rozdziałami 45–48.

Scenariusz: John Allison
Rysunki: Max Sarin
Tłumaczenie: Paweł Bulski
ISBN: 978-83-8230-501-2
Oprawa: miękka
Liczba stron: 112
Format: 170 × 260
Cena: 56,90 zł
Premiera: 6.09.2023

Znajdujemy ich, gdy są już martwi, tom 3: Dusza

Zaczęło się od kwestionowania bogów. Kończy tutaj… kolejny raz… na skraju wszechświata.
Pierwszą rzeczą, jaką po przebudzeniu widzi wyhodowana na zwłokach boga Malika forma sztucznej inteligencji, Thierry-9, jest twarz Jasona Hauera, znajdującego się u kresu życia i będącego już tylko cieniem dawnego siebie. Wynikiem ich rozmowy będzie wędrówka Thierry’ego-9 w czasie i przestrzeni. Podążając śladem wspomnień Malika, poleci trasą brzemiennej w skutki wyprawy Vihaan II, by wreszcie, raz na zawsze, odkryć pochodzenie bogów.

Granice między tym, co ludzkie, a tym, co boskie, zacierają się z każdą stroną ostatniej części tej międzygwiezdnej, nominowanej do Nagrody Eisnera epopei autorstwa Ala Ewinga (Immortal Hulk) i Simone’a Di Meo (Batman: White King Presents: Red Hood). Wydanie zawiera zeszyty #11–15.

Scenariusz: Al Ewing
Rysunki: Simone Di Meo
Tłumaczenie: Paweł Bulski
ISBN: 978-83-8230-506-7
Oprawa: miękka
Liczba stron: 144
Format: 170 × 260
Cena: 59,90 zł
Premiera: 13.09.2023

Fukushima

11 marca 2011 roku opodal wybrzeży Japonii straszliwe trzęsienie ziemi powoduje tsunami, które z pełną mocą uderza w jedną z największych elektrowni jądrowych na świecie: Fukushima Daiichi. Kataklizm naturalny o niesłychanej gwałtowności powoduje wówczas katastrofę technologiczną.

Od pierwszych chwil zaczyna się odliczanie ku katastrofie… a pierwszych pięć dni okaże się decydujących. W kompletnie zdewastowanym świecie, kiedy budynki pogrążone są w ciemnościach, personel elektrowni jądrowej staje w obliczu eksplozji i toksycznego promieniowania. Pracownicy pod kierunkiem Masao Yoshidy, dyrektora elektrowni, będą musieli wykazać się ogromną odwagą, pomysłowością i niewiarygodną gotowością do poświęceń, aby spróbować zapobiec apokalipsie.

Kilka miesięcy później komisja śledcza przesłuchuje Yoshidę, aby zrozumieć rozmiary kataklizmu, któremu musiał on stawić czoła. Oto jego opowieść.

Scenariusz: Bertrand Galic
Rysunki: Roger Vidal
Tłumaczenie: Wojciech Birek
ISBN: 978-83-8230-502-9
Oprawa: twarda
Liczba stron: 144
Format: 210 × 285
Cena: 72,90 zł
Premiera: 27.09.2023

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Zapowiedzi mangowe – wrzesień 2023

Wrześniowe zapowiedzi komiksowe od Timof Comics