in , ,

Październikowe zapowiedzi komiksowe od Non Stop Comics

W październiku NSC planuje cztery albumy — jedną nowość i trzy kontynuacje. Nową serią jest feministyczny western Ladies with Guns, w którym grupa dzielnych kobiet podważy obrzydliwe obyczaje dzikiego zachodu. Ponadto ukażą się przedostatnie tomy kryminału Pewnego razu we Francji i urban fantasy Raz i na zawsze oraz kontynuacja horroru Dom Slaughterów.

Ladies with Guns, tom 1

Scenariusz: Olivier Bocquet
Rysunki: Anlor
Tłumaczenie: Jakub Syty
ISBN: 978-83-8230-632-3
Oprawa: twarda
Liczba stron: 64
Format: 235 × 310

Premiera: 4.10.2023

„Problem dzisiaj jest taki, że nie można już bić kobiet zbyt mocno. Jest to źle widziane. Podobno kobiety są delikatne! I wykorzystują to!”
Dziki zachód. Świat mężczyzn. Ale nie wyłącznie. Pięć kobiet, którym życie nie szczędzi razów, postanawia podważyć pewne obrzydliwe obyczaje. I robią to wystrzałowo.

Pewnego razu we Francji, tom 2

Scenariusz: Fabien Nury
Rysunki: Sylvain Vallee
Tłumaczenie: Wojciech Birek
ISBN: 978-83-8110-582-8
Oprawa: twarda
Liczba stron: 128
Format: 210 × 285

Premiera: 11.10.2023Sierota. Imigrant. Złomiarz. Miliarder. Kolaborant. Bojownik ruchu oporu. Dla jednych kryminalista, dla innych bohater… Joseph Joanovici, człowiek o wielu twarzach, tych znanych i tych wciąż nieodkrytych. Oto jego historia. Album zawiera kolejne dwa tomy sześcioczęściowej serii.

Dom Slaughterów, tom 2: Szkarłat

Scenariusz: James Tynion IV, Sam Johns
Rysunki: Letizia Cadonici
Tłumaczenie: Paweł Bulski
ISBN: 978-83-8230-505-0
Oprawa: miękka
Liczba stron: 144
Format: 170 × 260

Premiera: 11.10.2023


Jakież to sekrety zapisują w mrocznych zakamarkach Domu Slaughterów Szkarłatne Maski, tajemniczy skrybowie Zakonu Świętego Jerzego?
Rozmiłowany w historiach o łowcach z przeszłości oraz tych, pośród których żyje, Edwin Slaughter tylko spisuje ich opowieści… bez szans na przeżycie tego, co oni. Do czasu, gdy legendarne, odpowiadające za śmierć niezliczonych dzieci monstrum nie zmusza go do udziału w akcji. Czy pożyje wystarczająco długo, by spisać doświadczenia, czy też zginie, nie opowiedziawszy swojej historii
Spin-off serii Coś zabija dzieciaki. Album zawiera zeszyty House of Slaughter #6-10.

Raz i na zawsze, tom 4: Monarchie w Wielkiej Brytanii

Scenariusz: Kieron Gillen
Rysunki: Dan Mora
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
ISBN: 978-83-8110-538-5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 160
Format: 170 × 260

Premiera: 18.10.2023


Bridgette, Duncan i Rose – wraz z całą Brytanią – zostają wciągnięci w Zaświaty. Jest to kraina drapieżnych potworów i wygląda na to, że gorzej już być nie może.
Oczywiście, że może. Konkurencyjny król rzuca wyzwanie Arturowi, wszczynając wojnę domową… i obaj ścigają Bridgette, Duncana i Rose, którzy przemierzają wyspę, rozpaczliwie próbując przywrócić Brytanii odrobinę rozsądku.
Bestsellerowy scenarzysta Kieron Gillen (DIE, The Wicked + The Divine), uhonorowany nagroda Russa Manninga rysownik Dan Mora (Klaus) i kolorystka Tamra Bonvillain (Kapitan Marvel) przedstawiają kolejny rozdział serii nominowanej do nagród Hugo i Eisnera.
Album zawiera zeszyty serii Once & Future #19-24.

Pożeraczka fabuł. Prywatnie bogini. Skromna (po mamie).

Komiksowe łódzkie

Hotel Dziwny. Lawapali [recenzja]