in , ,

“Pół Wieku Poezji Później” [zwiastun]

Już tylko do 12 sierpnia potrwa zbiórka crowdfundingowa na ukończenie zdjęć do fanowskiego filmu Pół Wieku Poezji Później – Alzur’s Legacy. 

Pół Wieku Poezji Później – Alzur’s Legacy to fanowski projekt z uniwersum Wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego. Filmu jest tworzony w myśl zasady: Film od Fanów dla Fanów. Jest on produkcją niezależną. Pół Wieku Poezji Później będzie można obejrzeć w serwisie YouTube, gdzie już można zobaczyć zwiastun.

Do zakończenia zdjęć brakuje 25 tysięcy złotych. Stowarzyszanie Artystyczne KMT prowadzi na Facebooku zbiórkę Złoto dla Wiedźmiana, żeby zebrać brakującą kwotę. Zbiórka ma potrwać do 12 sierpnia.

Opis zbiórki:
“Pół Wieku Poezji Później” to fanowski film w uniwersum “Wiedźmina” opisujący losy znanych z pierwowzoru bohaterów, m.in. Lamberta i Triss kilkadziesiąt lat po wydarzeniach z Sagi.
Dewizą produkcji jest hasło “Film od Fanów dla Fanów”, bowiem wszyscy pracujący przy nim ludzie robią to z pasji, na zasadach non profit. Ponadto sam będzie dostępny do obejrzenia za darmo na You Tube.
Po trzech latach prac twórcy są już na finiszu, jednak wciąż brakuje im pieniędzy na zakończenie zdjęć do tej pełnometrażowej produkcji (informację o wydłużeniu metrażu filmu podali ledwie dwa tygodnie temu).
Do nakręcenia została im m.in. scena batalistyczna w Kaer Morhen oraz finałowy pojedynek Lamberta.
Pomóż im spełnić marzenia ogromnej rzeszy fanów “Wiedźmina” i wesprzyj projekt.

Link do zbiórki

Oficjalny opis filmu:
Ćwierć wieku po pogromie rivijskim (ostatnich wydarzeniach z Sagi) zostaje zaatakowane Kaer Morhen, stare siedliszcze wiedźminów z cechu Wilka. Napaści przewodzi potężny wojownik – Agaius. Parę lat później z Aretuzy, świeżo odbudowanej szkoły czarodziejek, ucieka Ornella, podejrzewana o odnalezienie legendarnej Księgi Alzura. W pościg za renegatką rusza Triss Merigold. Z pomocą ma jej przyjść stary bard Jaskier, jego bękarci syn, Julian, oraz poszukujący zemsty Lambert, ostatni zabójca potworów.

W filmie zobaczymy: Mariusza Drężka jako Lamberta, Zbigniewa Zamachowskiego jako Jaskra, Magdalenę Różańską jako Triss Merigold, Marcina Bubółkę jako Juliana i Kamilę Kamińską jako Ornelle. Reżyserem produkcji jest Jakub Nurzyński.

Pierwsze przecieki z castingu do “Wiedźmina”

Komiksowe Lochy & Smoki [Humble Comics Bundle: Dungeons & Dragons 2018 by IDW]