fot. P. Jendroska / mat. organizatora
in

Retransmisja spektaklu “Staś i Zła Noga”

Od 29 maja do 1 czerwca będziemy mieli okazję obejrzeć retransmisję spektaklu “Staś i Zła Noga” w wykonaniu Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego. Spektakl powstał na podstawie komiksu Tomasza “Spella” Grządzieli.

Link do retransmisji: youtu.be/vutlvC7pzSY

Spektakl który zdobył najważniejsze nagrody i wyróżnienia właściwie wszędzie tam, gdzie to było możliwe: na IV Festiwalu Małych Prapremier w Wałbrzychu, na XVIII Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy, na 23. Festiwalu Korczak w Warszawie, w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, Festiwalu Mała Boska Komedia 2019 w Krakowie, zdobył również Certyfikat ASSITEJ. W zeszłym roku zjechał szmat kraju podczas projektu “Teatr Polska” a teraz z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, dzięki rejestracji Teatru Telewizji dotrze również do Waszych domowych widowni!

——————-

Staś przyjaźni się ze swoją Złą Nogą, ale Mama powoli zaczyna martwić się, że ten nietypowy przyjaciel sprowadzi na jej syna nieszczęście. Chłopiec, choć nie traci dobrego humoru, zaczyna przynosić ze szkoły kiepskie oceny i powoli traci kolejnych znajomych. Mama również wydaje się nie mieć szczególnego szczęścia do międzyludzkich relacji. Czy Zła Noga jest naprawdę taka zła? A może to tylko wymysł Stasia, który próbuje wymigać się od obowiązków i kar?

„Staś i Zła Noga” to opowieść o kilkunastoletnim chłopcu z niepełnosprawnością, którego samotnie wychowuje Mama. O ich zmaganiach z codzienną rzeczywistością, przezwyciężaniu przeciwności i poszukiwaniu przyjaciół. Wszystko to podszyte solidną dawką ironicznego humoru, bo przecież ta historia to znacznie więcej! Mama walczy z systemem, Staś trenuje zdolności telepatyczne, a Zła Noga marzy, by zostać kosmonautką. Jak potoczą się ich historie?

Spektakl nie tylko dla młodego widza.

Tomasz Grządziela
STAŚ I ZŁA NOGA
reż. Bartłomiej Błaszczyński
występują: Katarzyna Błaszczyńska (Mama Stasia), Dawid Kobiela (Staś), Michał Rolnicki (Zła Noga).
retransmisje:
29, 31 maja | 19.30
30 maja | 21.00
1 czerwca | 19.30
——————-
Spektakl na podstawie komiksu Tomasza SPELLA Grządzieli „Przygody Stasia i Złej Nogi”.
Koprodukcja ze Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM  w Katowicach.

——————-
Uwaga! Spektakl zaczyna się PUNKTUALNIE o 19.30 lub 21.00 i transmitowany jest w konwencji live. Nie spóźnijcie się. Przed i po pokazie link z filmem będzie nieaktywny.

Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. Specjalista ds. projektów edukacyjnych Stowarzyszenia POP-ART.

Kipo i Dziwozwierze [Recenzja]

Katanga – #2 – Dyplomacja [Recenzja]